význam smajlíkov

Význam smajlíkov: Kde hľadať čo znamenajú obľúbené emotikony?

Emotikony, respektíve smajlíky. Obľúbený prvok online komunikácie, ktorý používame pomerne prirodzene. Samozrejme, že mladšie ročníky sú na tom v tomto smere omnoho lepšie, no niekoľko základných smajlíkov má v malíčku takmer každý.

Keď si však uvedomíte, že online svet pozná viac ako 3000 farebných postavičiek a ikoniek, ktoré vyjadrujú rozličné veci, tak sa vám z toho možno až zatočí hlava. Poznať význam smajlíkov pri takto veľkom počte nie je v ľudských silách. Nájdeme tu prakticky všetko. Od jednoduchého vyjadrenia emócií, cez rôzne objekty až po symboly.

Na jednej strane je skvelé to, že k dispozícii máme takúto širokú ponuku emotikonov, na strane druhej sa v tom človek ľahko stratí a nakoniec aj tak používa len malú hŕstku z nich. A keď sa v komunikácii náhle objaví niečo, čo nepoznáme, tak nastáva jasná otázka: Kde by sa dalo vyhľadať aký je význam smajlíkov?

Význam niektorých smajlíkov prezrádza priamo ich oficiálny názov alebo popisný text, pri iných je skutočne nutné pátrať. K tomu sa ešte pridáva aj skutočnosť, že presný zmysel emotikonu do veľkej miery závisí aj na kontexte a interpretácia ich významu sa preto môže líšiť.

Kde hľadať význam smajlíkov?

Miestom, ktoré hľadáte, je veľká databáza smajlíkov Emojipedia. Práve táto webová stránka združuje najrozsiahlejší prehľad obľúbených farebných obrázkov aj s ich popisom, vysvetlením, známymi vyobrazeniami či pôvodom. Okrem toho sa priamo odtiaľto dajú skopírovať pre ďalšie vloženie.

Všetko je pekne rozdelené do kategórií, dostupné je vyhľadávanie aj prehľad aktuálne najpopulárnejších emotikonov. Všetky informácie sa opierajú o definície štandardu Unicode. Ide o medzinárodný štandard pre kódovanie a reprezentáciu textu a znakov, vrátane emotikonov. V podstate ide o štandard umožňujúci, že znaky a smajlíky fungujú naprieč rôznymi typmi zariadení. Zjednodušene povedané…

Dajte šancu Emojipedii, môžete sa tu dozvedieť plno rôznorodých informácií. Prípadne je tu ešte možnosť význam konkrétneho panáčika hľadať priamo cez Google. Alebo sa jednoducho opýtajte, čo tým myslel človek, ktorý vám ho poslal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať