Windows 10: Ako zapnúť zobrazovanie celých názvov aplikácií na paneli úloh?

Určite ste si všimli, že panel úloh vo Windows 10 namiesto názvov spustených aplikácií zobrazuje len malú ikonu. Na jednej strane sa vďaka tomu na panel úloh pohodlne zmestí aj väčšie množstvo aplikácií, no na strane druhej, to pre časť používateľov nemusí byť príliš prehľadné.

Niekto proste preferuje starý spôsob, ktorý pozná z predošlých verzií operačného systému Windows. V tých sa na paneli úloh zobrazovala pre každú otvorenú aplikáciu malá lišta, v ktorej bol celý jej názov, prípadne aj ďalšie podrobnosti – názov otvoreného dokumentu, prehrávaného filmu či prehliadanej webovej stránky.

Panel úloh vo Windows 10 namiesto toho predvolene zobrazí len malý štvorec s ikonou danej aplikácie. Ak vám takýto prehľad otvorených aplikácií nevyhovuje, cez systémové nastavenia sa veľmi ľahko viete vrátiť k zobrazovaniu celého názvu aplikácií. K tomu, ktorý tu s nami bol dlhé roky a pamätáme si ho aj z čias Windows 95.

Celý názov aplikácií na paneli úloh vo Windows 10: Ako na to?

Microsoft si zjavne uvedomuje, že niektorí používatelia preferujú staré spôsoby, na ktoré si rokmi zvykli. Preto možnosť pre zobrazovanie celého názvu aplikácií ponúka priamo v systémových nastaveniach pre panel úloh.

Netreba hľadať žiadne alternatívne cesty, ako je napríklad úprava systémových registrov. Stačí len zvoliť tú správnu možnosť.

  • Pravým tlačidlom myši klikneme na panel úloh.
  • Z kontextovej ponuky zvolíme možnosť “Nastavenia panela úloh”.
  • Otvoria sa systémové nastavenia s príslušnou sekciou.
  • Nájdeme v nich ponuku “Kombinovať tlačidlá na paneli úloh”.
  • Klikneme na ponúkané možnosti a vyberieme z nich “Nikdy”.
  • Panel úloh teraz bude zobrazovať celé názvy otvorených aplikácií.
  • Hotovo.

Svoje rozhodnutie môžeme kedykoľvek zmeniť a v spomínaných nastaveniach opäť zvoliť predvolenú možnosť “Vždy, skryť označenia”.

Prípadne sa dá vyskúšať aj alternatívna možnosť “Keď je panel úloh plný”. Vtedy sa otvorené aplikácie budú na paneli úloh zobrazovať v plnom rozsahu, no ak bude dochádzať miesto, tak dôjde k skráteniu na malé ikony.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať