Ako zmenšiť ikony na paneli úloh vo Windows 10?

Panel úloh je jedným zo základných ovládacích prvkov operačných systémov Windows. Práve odtiaľto pristupujeme k ponuke Štart, k nainštalovaným programom či rôznym upozorneniam a bežiacim aplikáciám.

Vo Windows 10 je panel úloh možné prispôsobiť, respektíve vizuálne upraviť, viacerými spôsobmi. Všetko sa nachádza priamo v systémových nastaveniach. Akurát tomu musí človek venovať čas a takpovediac sa s tým pohrať.

Jednou zo základných úprav je zmenšenie ikon/tlačidiel panela úloh. V štandardnom nastavení môžu byť ikony na paneli úloh pre niekoho vkus až príliš veľké. Spôsobené je to tým, že vďaka tejto veľkosti sa v ikonách aplikácií môžu zobrazovať takzvané štítky. Tie potrebujú určitý minimálny rozmer, inak by sa jednoducho nevošli.

Ide o malé bubliny, v ktorých je číslo reprezentujúce počet nových udalostí v danej aplikácii. Ak napríklad v aplikácii Pošta čakajú na prečítanie 3 e-maily, tak v bublinke na jej ikone bude svietiť číslo 3.

Nie každému takáto vec vyhovuje. Niekto má na paneli úloh pripnuté aplikácie, ktoré štítky nepodporujú, iný chce aby panel úloh zaberal čo najmenej miesta. V takýchto prípadoch stačí zamieriť do systémových nastavení a pre panel úloh zapnúť malé tlačidlá. Zmenší sa veľkosť ikon a aj celej lišty.

  • Otvorte si systémové nastavenia (Win + I).
  • Kliknite na ikonu “Prispôsobenie”.
  • Z ponuky vyberte “Panel úloh”.
  • V prehľade nastavení nájdite “Používať malé tlačidlá panela úloh”.
  • Prepínač tohto nastavenia posuňte do polohy “Zapnuté”.
  • Súčasne dôjde k automatickému vypnutiu nastavenia “Zobrazovať štítky na tlačidlách na paneli úloh”.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať