Wunderlist

Microsoft v máji 2020 zruší Wunderlist, náhradou je To Do

Microsoft dnes oznámil, že známa služba pre zapisovanie a sledovanie úloh, Wunderlist, bude k 6. máju budúceho roka ukončená. Za oficiálnu náhradu označuje službu Microsoft To Do, ktorá sa za ostatné roky podľa Microsoftu stala plnohodnotným nástupcom Wunderlistu.

Microsoft Wunderlist pod svoje krídla získal ešte v roku 2015, kedy pôvodne oznámil, že ju bude ďalej rozvíjať a postupne prepojí s aplikáciami zo svojho portfólia pre zvýšenie produktivity svojich zákazníkov. Neskôr toto rozhodnutie prudko zmenil a ohlásil, že Wunderlist v dohľadnej dobe nahradí vlastnou službou pre plánovanie úloh Microsoft To Do.

Roky postupne ubiehali a služba z dielne Microsoftu za Wunderlistom akosi zaostávala, nakoľko jej nevenoval príliš veľkú pozornosť. To sa však neskôr zmenilo, za ostatný rok sa To Do dočkala výrazných zlepšení a rozšírení o nové funkcie. Dnes to už zjavne dospelo do štádia, kedy dokáže prebrať pozíciu svojej niekdajšej inšpirácie.

Počnúc dnešným dňom už viac nie je možné v službe Wunderlist vytvárať nové používateľské kontá. Po 6. máji navyše nebude možné spravovať úlohy, hoci tie existujúce bude ešte “nejaký čas” po tomto termíne možné exportovať a jednoducho tak presunúť do Microsoft To Do.

Súčasní používatelia môžu Wunderlist používať až do 6. mája. Potom sa budú musieť rozhodnúť, či presedlajú na Microsoft To Do alebo siahnu po inej alternatíve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať