Pre Android je dostupná nová aplikácia Xbox s diaľkovým prístupom ku konzolám

Konzoloví hráči z tábora Xbox majú za sebou zaujímavých pár dní.

Microsoft spustil predobjednávky na novú generáciu konzol Xbox, pod svoju kontrolu získal legendárne vývojárske štúdia a hry, sprístupnil nový Xbox Store, a aby toho nebolo málo, pridal aj novú verziu mobilnej aplikácie Xbox.

O tom, že v príprave je takáto novinka pre Android smartfóny a tablety sme sa dozvedeli ešte počas júna, no teraz sa už môžeme priamo pustiť do jej používania.

Podobne ako v prípade obchodu Xbox Store, aj pri mobilnej aplikácie malo dôjsť k prepracovaniu od základov. Zaujímavejšie ako nové rozhranie však budú funkcie, ktoré pribudli.

Tým jasne kraľuje funkcia Xbox remote play pre diaľkový prístup ku konzole priamo zo smartfónu. V podstate ide o zrkadlenie konzoly na obrazovku smartfónu, odkiaľ je dokonca možné aj hrať hry.

Rozdiel oproti cloudovému streamovaniu konzolových hier cez Xbox Game Pass Ultimate je v tom, že tu celý proces prebieha lokálne. Cez Wi-Fi vlastne pristupujete ku svojej vlastnej konzole a obsahu, ktorý je na nej prítomný.

Nie je to teda také praktické či pohodlné, no na druhú stranu je to úplne zadarmo.

Medzi ďalšie novinky aplikácie Xbox pre Android patrí integrácia podpory pre konzoly Xbox Series X a Series S, To v preklade znamená asi toľko, že novú konzolu bude možné nastaviť zo smartfónu a diaľkovo bude možné spustiť inštaláciu hier a aplikácií.

Spomínané sú aj vylepšenia ako unifikovaná schránka pre notifikácie a správy, funkcia Share pre zdieľanie screenshotov a videí na sociálne siete či vylepšené vyhľadávanie hier a obsahu.

Novú aplikáciu Xbox (beta) nájdete priamo v ponuke obchodu Google Play.

To, že aplikácia vychádza s prívlastkom Beta, naznačuje, že niektoré funkcie jej ešte môžu chýbať. Zostáva len dúfať, že na tom vývojári intenzívne popracujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať