Schôdzky prichádzajú aj do bezplatnej verzie Microsoft Teams

Microsoft Teams teraz v bezplatnej verzii umožňuje vytvárať a plánovať schôdze. Ešte donedávna to bolo podporované len pre používateľov Microsoft Teams v platených verziách, no od 2. júna sa to mení.

Používatelia bezplatnej verzie sa síce mohli pripojiť k schôdzam, no stále platilo, že tie musel vytvoriť platiaci používateľ a odkaz na pripojenie potom posunúť ďalej. Schôdze v Microsoft Teams sú vlastne skupinové hovory, ktoré podporujú audio, video a chat. Navyše ponúkajú aj rôzne doplnkové funkcie ako napríklad zdieľanie obrazovky a súborov.

Microsoft aktuálne informuje, že možnosti práce z domova chce pre všetkých zefektívniť, a preto vytváranie schôdzí postupne sprístupňuje aj používateľom bezplatnej verzie. V praxi chce tiež posilniť svoju konkurenčnú pozíciu voči službám ako Zoom alebo Google Meet.

Microsoft postupne pracuje na rôznych vylepšeniach služby Microsoft Teams. Ako v platenej, tak aj v bezplatnej verzii. Aktuálne používateľom sprístupňuje otváranie chatov v novom okne, možnosť pre “zdvihnutie ruky” a taktiež plánuje zvýšiť maximálny počet účastníkov v schôdzach.

Celkovo sa služba Microsoft Teams teší značnej popularite, preto sa aj stáva terčom kyberkriminálnikov, ktorí to na používateľov skúšajú cez podvodné maily.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať