Xbox Game Pass Ultimate lacno: Nenápadný trik vám dokáže ušetriť kopu peňazí

Predplatné Xbox Game Pass Ultimate je pre aktívnych hráčov, ktorí vlastnia konzolu Xbox, počítač a smartfón extrémne lákavou ponukou.

Za 12,99€ mesačne totiž získajú prístup k rozsiahlej knižnici hier pre konzoly Xbox, počítače s Windows 10, k čomu sa pripája aj cloudové streamovanie hier do tabletov a smartfónov. Aby toho nebolo málo, tak v cene majú aj predplatné Xbox Live Gold.

Xbox Game Pass Ultimate je proste komplexnou službou, ktorá hráčom prináša atraktívny pomer medzi cenou a reálnou hodnotou. Pre tých, ktorí sa radi hrajú sa oplatí. 

Xbox Game Pass Ultimate za cenu Xbox Live Gold

Za necelých 13€ mesačne je to skutočne fajn, no netreba zabúdať, že existuje veľmi nenápadný trik ako sa dá na predplatnom Xbox Game Pass Ultimate poriadne ušetriť. 

Zjednodušene povedané, Xbox Game Pass Ultimate je možné získať za cenu Xbox Live Gold, a to maximálne na 36 mesiacov. Problém tohto triku spočíva v tom, že ide o dosť veľkú investíciu dopredu. 

Využiť sa dá pravdepodobne len jednorazovo, takže v praxi to znamená, že najviac sa oplatí siahnuť hneď po celých 36 mesiacoch. Ak aj využijeme papierové kartičky s kódom, tak to stále vychádza na približne 144 až 159€. Na druhú stranu, ušetriť sa dá niečo cez 300€.

Samozrejme, že tento konverzný trik sa dá využiť aj na prevedenie 12, 24 alebo inej kombinácie mesiacov až po 36. 

Celé to spočíva v tom, že svoje konto naládujete maximálne 36 mesiacmi Xbox Live Gold a následne si zaplatíte promo akciu, ktorá ponúka Xbox Game Pass Ultimate za 1€. 

Počas toho dôjde k inovácii vášho preplatného Xbox Live Gold rovno na Xbox Game Pass Ultimate a to v kurze 1:1. Maximom je stále spomínaných 36 mesiacov. 

Z toho, čo som čítal, tak celé funguje len v prípade, že dané konto Microsoft ešte nevyužilo promo akciu na vyskúšanie Xbox Game Pass Ultimate za 1€, ktorú Microsoft ponúka už dlhý čas. 

Pozor na aktívne predplatné

V prípade aktívneho predplatného Xbox Game Pass, napríklad aj v základnej verzii, to fungovať nebude a zvolený bude oficiálny konverzný kurz, nie ten propagačný 1:1.

Za 12 mesiacov Xbox Live Gold by ste získali len 4 mesiace Xbox Game Pass Ultimate. To sa fakt neoplatí a vtedy je dobré počkať, kým skončí aktuálne aktivované predplatné Xbox Game Pass.

Ako to vyzerá v praxi

  • Vychádzam z predpokladu, že konto Microsoft aktuálne nemá aktivované žiadne predplatné.
  • Zatiaľ ste nevyužili promo akciu na vyskúšanie Xbox Game Pass Ultimate za 1€. 
  • Čo najlacnejšie zakúpte predplatné Xbox Live Gold. Maximálne je na konverziu možné využiť 36 mesiacov. Ideálom je teda kúpiť 3 x 12 mesačnú kartičku. Cenovo to vychádza najlepšie. 
  • Aktivujte ideálne a maximálne 36 mesiacov Xbox Live Gold, bez toho, aby ste využili možnosť automatického predlžovania. 
  • Nepamätám si, či zapnutie automatického predlžovania pridávalo mesiac zadarmo aj v našich končinách, no ak to tak je, tak si na to dajte skutočne pozor. 
  • Z toho čo som čítal, tak celý systém predplatného pracuje s hranicou 36 mesiacov. Ak by ste teda aktivovali 2 x 12 mesačný kód a získali ďalší mesiac alebo dva zadarmo (za zapnutie opakovanej fakturácie), tak nebude možné aktivovať poslednú 12-mesačnú kartičku. 
  • Ak by ste teda náhodou prekročili 24 mesiacov a teraz sa vám nedá aktivovať posledná 12-mesačná kartička tak máte na výber prakticky dve možnosti. 
  • Buď počkajte kým ubehne predplatený čas nad 24 mesiacov a kartičku si aktivujte potom, alebo si skonvertujte aktuálny počet mesiacov a poslednú kartičku s Xbox Live Gold už skonvertuje s formálnym kurzom – nebude to už ten 1:1, no nebudete musieť čakať mesiac alebo dva.
  • Posledným krokom je aktivovanie promo akcie na vyskúšanie Xbox Game Pass Ultimate za 1€. Označované je to ako inovácia členstva Gold. Malo by dôjsť ku konverzii vášho Xbox Live Gold na Xbox Game Pass Ultimate, a to v kurze 1:1. Za 3 roky teda dostanete rovnako 3 roky.

Ako dlho to bude ešte fungovať je otázne, no o tejto možnosti sa vie už vyše roka a nevyzerá to tak, že by ju Microsoft plánoval zrušiť. Veď práve Microsoft o nej informoval cez svoj oficiálny blog.