Ako vo Windows 10 vypnúť vyžadovanie hesla po prebudení zo spánku?

Ochrana používateľského konta pomocou hesla je vo Windows 10 prakticky základom, ktorý chráni naše dáta pred neoprávneným prístupom. Pre niekoho ide o nutnosť, pre iných je to zbytočná otrava.

Podobne ako v prípade vypnutia Obrazovky uzamknutia, či povolení automatického prihlasovania, aj pri otázke zadávania hesla po prebudení počítača sú názory rôzne, a priamo súvisia s konkrétnym prístupom a preferenciami každého používateľa.

Niekto proste chce heslo stále používať, napríklad ako určitý psychologický faktor, no správanie zariadenia si pritom chce čo najviac prispôsobiť. Preto vyžadovanie hesla po prebudení počítača považuje za zbytočnú otravu a túto neustálu požiadavku by chcel vypnúť.

Prípadne chce svoje zariadenie chrániť pri zapínaní, aby sa nikto neoprávnený nedostal k údajom, no pri samotnom používaní si už dáva pozor. Keď je mimo bezpečného prostredia poriadne sa odhlási alebo zariadenie rovno vypne. Doma však bežne odbehne a zariadenie necháva zapnuté dlhší čas, preto nechce stále zadávať heslo.

Skutočne sa to dá spraviť. Priamo v systémových nastaveniach je prítomná možnosť, pomocou ktorej sa dá vypnúť vyžadovanie hesla po prebudení z režimu spánku. Zariadenie sa potom zobudí a okamžite sa s ním dá pracovať, bez toho, aby sa používateľ musel opakovane autorizovať.

Platí to pre krátkodobé uspanie aj hibernáciu. Heslo bude naďalej nutné zadať pri prihlasovaní k účtu pri zapnutí zariadenia a pri riadnom odhlásení z používateľského konta.

Ako vypnúť vyžadovanie hesla po prebudení počítača

  • Otvoríme si systémové nastavenia (Win + I).
  • Klikneme na sekciu “Kontá”.
  • Z ponuky zvolíme “Možnosti prihlásenia”.
  • Tu nájdeme ponuku “Vyžadovať prihlásenie”.
  • Z dostupných možností vyberieme “Nikdy”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako zmeniť e-mail na Facebooku?

Dobrou správou je, že zmeniť e-mailovú adresu na Facebooku sa dá prakticky v priebehu minúty. Ide o veľmi jednoduchý proces.