Ako nastaviť MMS správy v 4ke?

  • Multimedia Messaging Service alebo MMS je špeciálna forma mobilných správ.
  • Okrem textu môže obsahovať aj obrázok, zvuk, video alebo ich kombináciu.
  • Nastavenie MMS 4ka nemá. Môže to byť prekvapivé, no má to svoj dôvod.

MMS správy dnes už nebudú patriť na popredné priečky v používanosti u bežnej populácie. Podpísal sa na tom rozvoj dostupnosti mobilných dát v kombinácií s aplikáciami na okamžitú komunikáciu typu Messenger, WhatsApp či Discord. Práve cez tie aplikácie je zdieľanie obrázkom násobne pohodlnejšie a lacnejšie než v prípade využívania MMS správ.

Ďalšou vecou je, že pre využívanie MMS bolo obvykle potrebné správne nastaviť smartfón. Človek tak nemal istotu, že odoslaná MMS správa protistrane skutočne dorazí, respektíve, že ju bude schopná “prečítať” v správnom formáte. Situácia sa síce medziročne posunula vpred.

Prijaté boli rôzne opatrenia. Jedným z nich je to, že moderné smartfóny si dokážu potrebné nastavenia MMS takpovediac načítať priamo od mobilného operátora. Úplne automaticky. To znamená, že pre väčšinu ľudí odpadla potreba vykonávať ručné nastavenie pre túto službu. Napriek tomu ale sporadicky mohlo dochádzať k problémom a MMSky neprichádzali.

Ďalším opatrením bolo, že ak protistrana nedokáže prijať klasickú MMS správu, operátor sa s tým dokáže vysporiadať. Obvykle to funguje tak, že ak smartfón príjemcu nedokáže spracovať tradičnú MMS správu, tak príjme SMS správu s webovým odkazom. Tento URL odkaz smeruje na webové zobrazenie MMS správy, ktorú zobrazí pri využívaní internetového pripojenia a zadaní prístupového kódu.

Tieto kroky boli výrazným posunom vpred, no tým, že sa komunikačné aplikácie presúvali do popredia začal opadať záujem o využívanie MMS správ ako takých. No a potom je tu ešte jedna dosť špecifická situácia – to, že službu MMS správ nepodporuje samotný mobilný operátor.

Môže to byť trošku prekvapivé, no týka sa to aj Slovenska. Ak by ste napríklad hľadali návod pre nastavenie MMS v 4ke, tak zistíte, že niečo také jednoducho nie je možné. Tento mobilný operátor v našich končinách neprevádzkuje potrebnú sieťovú technológiu, a preto nepodporuje službu odosielania MMS. Inak povedané, nastavenie MMS správ v 4ke nie je možné.

Aj v tomto prípade je to trošku komplikovanejšie. Odosielanie MMS správ v 4ke nie je možné, no ich prijímanie funguje. Realizuje sa to práve cez spomínané “webové zdieľania a URL odkaz”. To znamená, že ak odosielateľ zo siete iného operátora odošle MMS na číslo niekoho v 4ke, tak na smartfón príde ti SMS správa o doručenej MMS s URL odkazom.

A čo opačný prípad? Ako posielať MMS správy zo 4ky? Smola. Niečo také nie je vôbec možné. Jedinou alternatívou sú prakticky len spomínané komunikačné aplikácie typu Messenger a WhatsApp. Aby som to zhrnul: Nastavenie MMS 4ka nemá. Odosielanie tohto typu správ nepodporuje a prijímanie podporuje len okľukou. A to je aj odpoveďou na otázku prečo mi nefungujú MMS správy v 4ke?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať