Games with Gold december 2019

Xbox Games with Gold – ponuka december 2019

Zlatým predplatiteľom služby Xbox Live sú každý mesiac na konzolách Xbox 360 a Xbox One sprístupňované dve hry zadarmo. Štandardne sú k dispozícii len po obmedzený čas, no ak si ich počas tohto obdobia stihnete stiahnuť, hrať ich môžete kým máte aktívne predplatné Xbox Live Gold. Toto aspoň platí pre Xbox One hry.

Situácia je trochu iná v prípade hier pre Xbox 360, ktoré sú mimochodom hrateľné aj na Xbox One, o čo sa postaral program takzvanej spätnej kompatibility, kedy ich vývojári upravili aj pre novšiu konzolovú generáciu.

V tomto prípade by malo platiť, že hry po vyzdvihnutí zostanú trvalou súčasťou vášho Microsoft konta a užívať si ich môžete aj bez aktívneho predplateného.

Aspoň to implikuje vyjadrenie na oficiálnej stránke: „Ak si budete chcieť prevziať svoje hry, budete potrebovať zlaté členstvo Xbox Live. Hry na Xbox One môžete hrať, kým budete mať aktívne zlaté členstvo, a hry na Xbox 360 vám ostanú natrvalo.

Decembrová ponuka služby Games with Gold pozostáva z nasledovných hier:

  • Insane Robots – 1.12. až 31.12. pre Xbox One
  • Jurassic World Evolution – 16.12. až 15.1. pre Xbox One
  • Toy Story 3 – 1.12. až 15.12. pre Xbox 360 a Xbox One
  • Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate HD – 16.12. až 31.12. pre Xbox 360 a Xbox One

Nemôžem si pomôcť, no s výnimkou Castlevanie, ide z môjho pohľadu o dosť slabú ponuku na oslavu ukončenia roka 2019. Microsoft mohol zvoliť alebo prihodiť aj dačo “oslavnejšie”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať