Games with Gold – jún 2020

Ďalší mesiac sa pomaly blíži ku koncu, a to znamená, že prichádza čas na predstavenie čerstvej ponuky programu Games with Gold. Počas júna sa predplatitelia služby Xbox Live Gold môžu tešiť na dávku celkom netradičných hier.

Tentokrát tu bohužiaľ nenájdeme žiaden veľký “áčkový” titul, no snáď sa hráči potešia aspoň niečomu z avizovanej ponuky. Osobne by som vyskúšať plošinovku Shantae and the Pirate’s Curse a akciu Destroy All Humans!, no vám samozrejme môžu ulahodiť aj všetky ponúkané kúsky.

Aktívnych predplatiteľov Xbox Live Gold na ich konzolách Xbox One čaká ako vždy štvorica hier. Dve priamo pre Xbox One, jedna vytvorená pre Xbox 360, no a jedna ešte z čias pôvodnej konzoly Xbox. Všetky štyri si môžu vychutnať vďaka programu spätnej kompatibility.

Okrem zaužívaného počtu hier stále rovnako platí aj to, že tituly z ponuky Games with Gold sú na inštaláciu dostupné len počas časovo obmedzenej doby. Akonáhle si ich do konzoly nainštalujete, hrať ich potom môžete kým máte aktívne predplatné Xbox Live Gold.

Výnimkou sú tituly vytvorené pre Xbox 360

Hry z čias konzoly Xbox 360 sa svojou inštaláciou podľa všetkého natrvalo prepájajú s kontom Microsoft. To znamená, že ak si ich už raz vyzdvihnete, tak do hrania sa môžete pustiť aj bez aktívneho predplatného Xbox Live Gold, a to navyše prakticky kedykoľvek.

Aspoň tak to uvádza oficiálna stránka technickej podpory: “Hry na Xbox One môžete hrať, kým budete mať aktívne zlaté členstvo, a hry na Xbox 360 vám ostanú natrvalo.”

Ponuka Games with Gold pre jún 2020

  • Shantae and the Pirate’s Curse – Xbox One v termíne 1. až 30. jún
  • Coffee Talk – Xbox One, v termíne 16. jún až 15. júl
  • Destroy All Humans! – Xbox One a Xbox 360 v termíne 1. až 15. jún
  • Sine Mora – Xbox One a Xbox 360 v termíne 16. až 30. jún
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať