Xbox One X v edícii Cyberpunk 2077 obsahuje tajnú správu

To, že Microsoft pripravuje a predáva rôzne špeciálne edície svojich konzol Xbox nie je ničím prekvapivým. Väčšinou ide o balenia, ktoré sa tematicky týkajú konkrétnej hry, čo odráža aj farebné vyhotovenie samotnej konzoly a priloženého gamepadu.

Limitované edície sú vo veľkej miere populárne práve vďaka tomu, že konzola a gamepad majú odlišnú povrchovú úpravu než tradičná verzia konzoly.

Stretnúť sme sa mohli napríklad so špeciálnymi edíciami Gears 5, Fortnite alebo NBA 2K20. Aktuálnym hitom je však limitovaná edícia Xbox One X spojená s očakávanou hrou od tvorcov Zaklínača – Cyberpunk 2077.

Prvé kúsky už dorazili do rúk šťastných majiteľov a ukazuje sa, že tvorcovia pri návrhu tejto tematicky ladenej konzoly pridali aj malé prekvapenie. Tajnú správu skrytú priamo pod nosom. Používateľ s prezývkou Eversmans037 na komunitnom fóre Reddit upozornil, že pri prezeraní svojej novej konzoly si na zadnej časti všimol text “Uniform Victor Michael Echo”.

Zdroj: Eversmans037, Reddit

Okrem toho, že ide o slová z medzinárodnej hláskovacej tabuľky, prvé písmeno bolo vždy jasne odlíšené od zvyšku slova. Preto netrvalo dlho, aby ľudia prišli na to, že sa tu skrýva slovné spojenie “UV ME” – v preklade niečo ako “zasvieť na mňa UV svetlom”.

Eversmans037 teda spravil presne to, aby následne zistil, že tajná správa, ktorú hľadá, predstavuje poďakovanie od vývojárov zo štúdia CD Projekt Red. Konkrétne sa tu nachádza fráza “many languages, one message” (množstvo jazykov, jedna správa) a slovo “Ďakujeme” približne v 15 svetových jazykoch.

Pravdepodobne ide o každý z jazykov, v ktorom bude hra dostupná pri svojom vydaní. Ide teda o netradičnú formu, ktorú tvorcovia Cyberpunku 2077 zvolili, aby sa poďakovali svojim fanúšikom. Milé gesto.

Zdroj: Eversmans037, Reddit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať