Ako používať Xbox Game Pass na počítači s Windows 10?

Microsoft svoju službu Xbox Game Pass už dávno rozšíril aj na počítače s Windows 10. Pre zanietených hráčov to bola pomerne veľká udalosť. Za celkom rozumný mesačný poplatok sa totiž môžu dostať k viac ako stovke zaujímavých hier.

V ponuke Xbox Game Pass pre PC sa nachádzajú horúce novinky, populárne tituly, ako aj menej známe hry, ktorým by hráči za iných okolností možno ani nedali šancu, a pritom by o veľa prišli. Celkovo táto služba, respektíve predplatné, ponúka veľmi dobrú hodnotu za peniaze.

Má čo ponúknuť ostrieľaným hráčom, ako aj nováčikom, ktorí si čerstvo poskladali alebo zakúpili svoj herný počítač. Stačí len letmý pohľad na herný katalóg služby Xbox Game Pass a okamžite je jasné, že každý si tu nájde niečo pre seba.

Ide pritom o tradičnú službu s mesačným poplatkom, na ktoré sme už dnes úplne zvyknutí. Predplatné je rovnako ako pri Netflixe možné kedykoľvek zrušiť. V momente, kedy zistíte, že Xbox Game Pass nespĺňa vaše očakávania proste zrušíte automatické predlžovanie a máte pokoj.

Po čase sa samozrejme môžete opäť vrátiť. Vôbec nič tomu nebráni. Microsoft sa aktívne snaží prilákať nových predplatiteľov, no súčasne robí všetko preto, aby si udržal čo najväčší počet tých existujúcich. V praxi to vyzerá asi tak, že do katalógu hier pravidelne pridáva nové tituly.

Služby Xbox Game Pass pre počítače s Windows 10 má aj pomyselnú skúšobnú akciu. Noví predplatitelia si prvý mesiac môžu naplno užívať za akciovú cenu 1€. Potom je už potrebné uhrádzať štandardný mesačný poplatok vo výške 10€.

Tieto náklady sa čiastočne dajú znížiť zakúpením papierových kartičiek s kódom pre vyzdvihnutie 3- alebo 6- mesačného predplatného. Úplne rovnako ako to funguje v prípade Xbox Live Gold, len si treba dávať pozor, aby išlo o predplatné pre PC alebo verziu Ultimate!

Dokonca existuje aj oficiálny “trik” ako sa dá predplatné Xbox Game Pass Ultimate získať za cenu Xbox Live Gold.

Ako používať Xbox Game Pass na počítači?

Používanie služby Xbox Game Pass na počítačoch s Windows 10 môže na prvý pohľad vyvolávať neistotu, no pravda je taká, že je to veľmi jednoduché. Všetko sprostredkuje oficiálna aplikácia Xbox, ktorá napriek svoju všeobecnému názvu, bola stvorená práve pre Xbox Game Pass.

  • Cez ponuku Štart stačí nájsť a spustiť aplikáciu Xbox. Mala by byť štandardnou súčasťou Windows 10, no ak by vám náhodou chýbala, tak si ju môžete stiahnuť cez Microsoft Store alebo z oficiálneho webu Xbox.
  • V aplikácii sa prihláste do svojho konta Microsoft, kde máte aktívne predplatné Xbox Game Pass pre PC.
  • Teraz už len stačí kliknúť na sekciu “Xbox Game Pass” a nájsť hru, ktorú chcete hrať. Aplikácia sprostredkuje jej inštaláciu a všetko potrebné.
  • Nainštalované hry je možné spúšťať cez aplikáciu Xbox alebo priamo cez zástupcu danej hry.
  • Na nájdenie hry môžete použiť zabudované vyhľadávanie, môžete sa pustiť do ručného hľadania alebo môžete prechádzať zoznam hier podľa ich žánru.

V aplikácii Xbox je dokonca prítomné aj “koleso šťastia”. Ak sa neviete rozhodnú, do ktorej hry sa pustíte, tak stačí kliknúť na ponuku “Nechám sa prekvapiť”. Funkcia vám už niečo vyžrebuje :).

Aby som to zhrnul, tak používanie služby Xbox Game Pass na počítačoch s Windows 10 vyzerá nasledovne:

  1. Zaplatíme si Xbox Game Pass pre PC.
  2. Stiahneme a spustíme aplikáciu Xbox.
  3. Prihlásime sa do konta Microsoft.
  4. Vyberieme si a stiahneme hru.
  5. Hráme.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako zapnúť Bluetooth na hodinkách?

Ako zapnúť Bluetooth na hodinkách?

Pri problémoch so spárovaním mobilu a hodiniek nastávajú rôzne otázky. Jednou z nich môže byť aj to ako zapnúť Bluetooth na hodinkách?