Ako v prehliadači Microsoft Edge vypnúť oznámenia od webových stránok?

Veľa webových stránok dnes funguje tak, že návštevníkom ponúka možnosť zapnúť si posielanie upozornení na nový obsah. 

V skratke to funguje tak, že keď web pridá napríklad nový článok, tak webový prehliadač zobrazí notifikáciu, ktorá na túto skutočnosť upozorňuje a vybieha v Centre akcií.

To je síce praktické, no pokiaľ vám týmto spôsobom upozornenia posiela viacero aktívnych stránok, môže to byť aj otravné. 

Ak ste teda webovým stránkam udelili povolenie pre posielanie takýchto upozornení, a teraz to chcete zmeniť, urobiť to môžete pomerne ľahko. 

Prípadne si vo svojom prehliadači môžete rovno zablokovať zobrazovanie kontextových okien s výzvami na povolenie podobných notifikácií. Ide presne o tie dialógové okná, cez ktoré stránka vyžaduje povolenie pre zobrazovanie oznámení.

Microsoft Edge: Ako vypnúť zobrazovanie oznámení od webových stránok

Správu jednotlivých webov a ich povolení nájdete priamo v nastaveniach prehliadača. Konkrétne ide o sekciu “Nastavenia -> Súbory cookie a povolenia lokality -> Oznámenia”. Dostanete sa sem aj odkazom “edge://settings/content/notifications”, ktorý zadáte normálne do adresného riadka ako keby išlo o web.

Práve tu môžete jednoducho a celkom prehľadne spravovať oprávnenia pre jednotlivé webové stránky. Zobrazovanie oznámení môžete zablokovať alebo stránku zo zoznamu povolení odstrániť. Taktiež tu ručne môžete webu pridať povolenie pre zobrazovanie upozornení.

Do prehľadu všetkých povolení pre konkrétny web sa viete rýchlo prekliknúť aj pri jeho návšteve. Stačí vtedy kliknúť na symbol zámku umiestnený na začiatku adresného riadka. Odtiaľ potom kliknite na “Povolenia pre lokalitu”.

Microsoft Edge: Ako zablokovať výzvy webov na zobrazovanie oznámení

Ak vás vás otravuje už samotné zobrazovanie kontextovej ponuky s výzvou na zobrazovanie oznámení, môžete to celé zablokovať.

Túto možnosť nájdete v nastaveniach prehliadača, konkrétne v sekcii “Nastavenia -> Súbory cookie a povolenia lokality -> Oznámenia”. Kam sa dostanete aj odkazom “edge://settings/content/notifications”.

V tomto prípade treba vypnúť prepínač “Spýtať sa pred odoslaním (odporúča sa)”. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať