Ako vo Windows 10 pripojiť bezdrôtové slúchadlá?

Bezdrôtové slúchadlá majú svoju jasnú prednosť. Používajú sa veľmi pohodlne, pretože nie sme obmedzení dĺžkou kábla a ani nehrozí, že ich pri neuváženom pohybe odpojíme či dokonca potiahneme celý počítač. Práve táto sloboda pohybu je obrovským plusom.

Proste sú veľmi flexibilné. Bezdrôtové slúchadlá môžeme doma používať v kombinácii s notebookom, no potom s nimi môžeme vyraziť na prechádzku, kedy si ich pripojíme k smartfónu.

Na trhu sa dá nájsť neskutočne pestrá ponuka, ktorá pokryje aj požiadavky tých najnáročnejších používateľov. Pre niektorých z nás ale môže byť prechod z káblovej na bezdrôtovú formu troška náročný. Samozrejme, že ide o vec zvyku, no prvotné oboznámenie chce svoj čas.

Na úplnom začiatku môžeme mať problém aj s tým, ako bezdrôtové slúchadlá prepojiť s Windows 10. Našťastie nejde o nič komplikované. Pripojenie zvykne zabezpečovať rozhranie Bluetooth a samotné párovanie je tak otázkou niekoľkých kliknutí.

V kombinácii s notebookom alebo tabletom je to priamočiary proces. Pri stolových počítačoch budeme potrebovať adaptér. Ten sa buď bude nachádza priamo v balení od slúchadiel, prípadne si ho budeme musieť zakúpiť. Nejde o drahú záležitosť a za spomínaný pocit slobody to rozhodne stojí.

Cena sa typicky pohybuje do 20€. Samotný adaptér sa pripája do USB portu a Windows 10 si ho v drvivej väčšine prípadov zvládne nainštalovať automaticky, bez nutnosti akéhokoľvek zásahu.

Ako k Windows 10 pripojiť Bluetooth slúchadlá?

Pripojenie bezdrôtových slúchadiel prebieha pozostáva z niekoľkých krokov.

  • Na počítači/notebooku zapneme Bluetooth. Zvykne sa to robiť priamo cez systémové nastavenia (Win + I) v sekcii „Zariadenia“. Prepínač „Bluetooth“ presunieme do polohy „Zapnuté“.
  • Slúchadlá zapneme a podľa potreby na nich aktivujeme režim párovania.
  • Klikneme na ikonu „Pridať zariadenia Bluetooth alebo iné zariadenie“.
  • Z ponúkaných možností zvolíme „Bluetooth“.
  • V okne „Pridať zariadenie“ počkáme na zobrazenie požadovaného modelu.
  • Kliknem naň a počkáme, kým prebehne proces párovania.
  • Systém potom zobrazí informáciu „Vaše zariadenie je pripravené“.
  • Môžeme sa pustiť do používania.
  • Hotovo.

Ak by sme slúchadlá potrebovali od počítača odpojiť, tak to opäť vykonáme cez systémové nastavenia v sekcii „Zariadenia“. V prehľade pripojených zariadení (Zvuk) klikneme na slúchadlá a z ponúkaných možností zvolíme buď „Odpojiť“ alebo „Odstrániť“.

Možnosť „Odpojiť“ zvolíme, ak chceme chceme slúchadlá dočasne vypnúť. Ponuku „Odstrániť“ zase zvolíme, ak slúchadlá s týmto zariadení dlhodobo neplánujeme používať – bude nutné opätovné spárovanie.