Ako zapnúť Bluetooth na hodinkách?

Ako zapnúť Bluetooth na hodinkách?

  • Pri problémoch so spárovaním mobilu a hodiniek nastávajú rôzne otázky.
  • Jednou z nich môže byť aj to ako zapnúť Bluetooth na hodinkách?
  • Pravda je však taká, že toto väčšinou vôbec nemusíte riešiť.

Smart hodinky sú dnes veľmi populárnym pomocníkom. Okrem jednoduchého ukazovanie času a zobrazovania upozornení na aktivitu z pripojeného telefónu toho totiž dokážu skutočne veľa. Či už ide o sledovanie pohybovej aktivity, monitorovanie tepu a spánku alebo zobrazovanie aktuálneho počasia, moderné smart hodinky to majú všetko pod palcom. Veď nie nadarmo sa častujú prívlastkom smart.

Pripojenie takýchto inteligentných hodiniek je pri drvivej väčšine aktuálnych modelov úplne jednoduché. V princípe ich na telefóne stačí vyhľadať cez Bluetooth, nadviazať potrebné spojenie a autorizovať ho. Tak ako pri všetkej technike, aj tu sa ale môže stať, že narazíte na rôzne problémy. Typicky ide o to, že smart hodinky nie sú rozpoznateľné cez Bluetooth v smartfóne. Proste ich nie je vidno. A to ani po niekoľkých pokusoch. Čo robiť v takom prípade?

Na myslel prichádza jednoduchý nápad. Asi sa zabudlo na úplne kľúčovú vec. Otázka je potom jasná – ako zapnúť Bluetooth na hodinkách? Hoci nápad je to vo svojej podstate celkom dobrý, s najväčšou pravdepodobnosťou nepochodíte a budete musieť pátrať ďalej. Vec sa má totiž tak, že zapnutie Bluetooth pripojenia na smart hodinkách nie je vôbec potrebné riešiť. Ono je tak nejak zapnuté stále.

Respektíve si neviem vybaviť žiadne smart hodinky, ktoré by vyžadovali takýto krok zo strany používateľa. Ako jedna z teoretických možností mi napadá scenár, kedy sa Bluetooth na hodinkách automaticky vypne z dôvodu nedostatku energie. Proste máte veľmi nízke % batérie, a preto sa bezdrôtové pripojenie vyplo. Je to však veľmi silná teória, takže to tak berte. Ak ale nefunguje nič ostatné a indikátor batérie ukazuje kritickú hodnotu, povedzme pod 5%, tak skúste hodinky skúste nabiť a uvidíte, či to náhodou nepomôže.

Ak niečo také existuje, hľadajte v nastaveniach

V prípade, že sa mýlim a existuje niekoľko modeloch, ktoré potrebujú ručné zapnutie Bluetooth pripojenia, tak to celkom prirodzene treba hľadať v nastaveniach hodiniek. Ja už dlhší čas používam Huawei Watch GT2 a musím povedať, že takéto nastavenie tu jednoducho neexistuje. V nastaveniach je so symbolom Bluetooth prítomná len sekcia “Slúchadlá”, ktorá slúži na pripojenie slúchadiel ku hodinkám. Nič iné tu nie je.

Indikátor Bluetooth pripojenia sa nachádza v sekcii rýchlych akcií, hneď vedľa stavu batérie a aktuálneho času, no tento indikátor je zapnutý nonstop. Nikdy som neriešil nejaké zapnutie či vypnutie pripojenia. A tak by to malo byť aj pri, snáď, každých hodinkách vyrobených v ostatných rokoch.

Na spárovanie použite oficiálnu aplikáciu

Základom pri párovaní hodiniek s telefónom je dnes mobilná aplikácia. Tá oficiálna priamo od výrobcu. Samsung na to má Galaxy Wearable, Huawei zase Huawei Zdravie. Ostatní výrobcovia sú na tom podobne. Takže, ak sa vám mobil a hodinky nedarí prepojiť, pozrite sa, čo odporúča výrobca. Ono sa to zvykne zobrazovať aj na displeji hodiniek pri ich prvotnom nastavení, prípadne pri pokuse o párovanie.

Zbytočne sa to nesnažte obchádzať, asi aj tak príliš nepochodíte. Navyše mobilná aplikácia zvykne byť nutná na to, aby ste potenciál svojich inteligentných hodiniek mohli využívať skutočne naplno. A uistite sa, že máte najnovšiu dostupnú verziu takejto aplikácie. Hlavne v prípade, že vaše hodinky patria medzi horúce novinky.

Ako takéto prepojenie vyzerá v praxi si môžete pozrieť v článku Ako spárovať mobil s hodinkami Huawei?.

Ďalšie možné riešenie pri problémoch s prepojením

Skúšali ste to kadejako a už ste úplne dopletení. V mobile medzi zariadeniami hodinky vidíte, ale nefunguje to. Čo teraz? Najlepšie je vrátiť sa na úplný začiatok. Hodinky z mobilu odpárujte, vymažte ich z prepojených zariadení.

Ak je to možné, tak hodinky rovno resetujte na pôvodné nastavenia. Ak boli prepojené s iným mobilom, tak ich odstráňte aj tam. Pre istotu. A začnite odznova, teraz už cez mobilnú aplikáciu a podľa odporúčaného postupu. To je asi tak všetko. Spravidla to skutočne nie je o tom, že by ste museli riešiť ako zapnúť Bluetooth na hodinkách. Treba hľadať inde.

Veľkou pomocou môžu byť aj fóra technickej podpory na stránke výrobcu, prípadne starý dobrý Google. Ak je párovanie daného modelu skutočne náročné, tak je veľmi pravdepodobné, že nebude prvou osobou, ktorá hľadá pomoc.

1 comment
  1. Je vidno na hodinkách,ze mi niekto odblokoval mobil? Napríklad v práci ho niekde nechám položení a keď mi niekto pôjde do mobilu tak ci to uvidím na hodinkách, že mám odomknuty mobil ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako zmeniť meno na Facebooku

Ako zmeniť meno na Facebooku?

Celý proces ako zmeniť meno na Facebooku je veľmi jednoduchý. Treba však dodržať niekoľko zásad, aby ste sa vyhli možným problémom.