Ako zmeniť vo Worde veľké písmená na malé?

Pri práci s dokumentami a textom všeobecne môžete naraziť na rôzne situácie. Jednou z nich je to, že potrebný text je celý napísaný veľkými písmenami, čo sa väčšinou nehodí. Potrebné je vtedy zmeniť veľké písmená na malé.

Mnoho používateľov Wordu o tom ani nevie, no medzi ponúkanými úpravami je aj rýchla zmena medzi veľkými a malými písmenami na označenom texte. Namiesto toho, aby ste sa museli púšťať do prepisovania celého textu vyskúšajte najskôr túto možnosť..

Word: Zmena veľkých písmen na malé alebo naopak

Požadovaný text stačí označiť a následne použiť klávesovú skratku Shift + F3. V závislosti od toho aké sú aktuálne písmená daného textu dôjde k ich zmene:

  • Z veľkých na malé. SLOVO -> slovo.
  • Z malých na veľké. slovo -> SLOVO.
  • Prvé písmeno každého slova veľké, zvyšné malé. SLOVO1 SLOVO2 -> Slovo1 Slovo2.

Pre prepínanie medzi jednotlivými úpravami stačí pri označenom texte opakovane stláčať kombináciu Shift + F3. Word vo všeobecnosti obsahuje podporu pre množstvo klávesových skratiek, ktoré sú veľmi užitočné a dokážu zjednodušiť prácu.

Funguje aj vo WordPade

Klávesová skratka Shift + F3 okrem Wordu funguje rovnakým spôsobom napríklad aj v aplikácií WordPad, ktorá patrí do základnej výbavy operačných systémov Windows. Na rýchlu úpravu textu, kedy potrebujete zmeniť písmená z veľkých na malé alebo z malých na veľké poslúži veľmi dobre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať