ASUS chce so sériou VivoBook osloviť Generáciu Z. Farbami a dizajnom

ASUS sa s novými notebookmi známeho radu VivoBook aktuálne zameriava na študentov. Konkrétne sa snaží zaujať používateľov Generácie Z, na čo využíva “expresívne farby, ktoré sú inšpirované ulicou”. Nech už to znamená čokoľvek…

Z technickejších vecí pri nových modeloch spomína výbornú mobilitu navrhnutú s ohľadom na každodenné prenášanie či funkciu rýchleho nabíjania – 60% kapacity za 49 minút. Multimédia sú pre cieľovú kategóriu taktiež dôležité, takže tu máme stereo systém ASUS SonicMaster s certifikáciou Harman Kardon.

VivoBook ďalej disponuje ErgoLift pántom, ktorý pri otvorení notebooku nadvihne klávesnicu pre pohodlnejšie písanie. Vďaka NanoEdge displeju získajú používatelia najväčšiu možnú zobrazovaciu plochu displeja vzhľadom k rozmerom notebooku.

Notebooky VivoBook S13 a VivoBook S15 ponúkajú celokovové telo, majú kompaktný dizajn, sú poháňané procesormi 10. generácie až do Intel Core i7, obsahujú diskrétnu grafickú kartu NVIDIA a ponúkajú aj Wi-Fi 6.

Nový VivoBook S15 je dostupný v celkovo štyroch unikátnych a expresívnych farbách. K dispozícii je v bielej Dreamy White, zelenej Gaia Green, červenej Resolute Red alebo čiernej Indie Black. VivoBook S13 je dostupný v elegantnom farebnom prevedení čiernej Indie Black.

“Jedinečné biele farebné spracovanie Dreamy White má pieskovaný dúhový povrch, ktorý mení farbu na základe dopadu svetla. Pútavé povrchové úpravy dopĺňa kláves Enter so žltými písmenami a rámovaním – farba, ktorá je špecifická pre Generáciu Z”.

Úplne rozumiem tomu, o čo sa ASUS snaží, no za celý svoj doterajší život som nestretol asi nikoho, kto by si notebook skutočne vyberal podľa toho, akú má farbu. Áno, môže to byť jeden z faktorov, ale nachádza sa až niekde na spodku listu. Časy sa asi menia a marketéri snáď vedia ako na “generáciu Z”.

Ak by ste nemali páru, čo to tá generácia Z vlastne má byť, nezúfajte. Tiež som si to musel vygoogliť. Malo by ísť o ľudí narodených po roku 2000, prípadne od roku 1994. Názory sa líšia. Proste ide o novú generáciu, ktorá má svoje charakteristické črty.

Notebookom série VivoBook pre rok 2020 kraľujú modely VivoBook S13 a VivoBook S15 (S333 / S533) s kompaktným dizajnom a tenkým celokovovým šasi, ktoré je dostupné v 13- alebo 15 palcovom formáte.

Cena a dostupnosť

Notebooky VivoBook S15 sú na Slovensku v predaji za cenu 779 €, notebooky VivoBook S13 sú k dispozícii od 699 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať