Surface Go

Microsoft má na jar predstaviť Surface Go 2 a Surface Book 3

Tento rok by sme sa predsa mali dočkať novej generácie tabletu Surface Go aj “notebooku” Surface Book. V prípade Surface Go pôjde o druhú generáciu, rodina Surface Book sa bude tešiť už z tretieho prírastku.

O možnom príchode obidvoch zariadení sa v kuloároch šušká už dlhší čas, naposledy to bolo v súvislosti s minuloročnou októbrovou konferenciou, na ktorej boli nakoniec predstavené novinky ako Surface Pro 7, Surface Pro X, Surface Laptop 3 a dvojica prekvapení Surface Neo a Surface Duo.

Už vtedy ale zdroje oboznámené so situáciou uvádzali, že Surface Go 2 je síce skutočne pripravovaný, no oficiálne predstavenie prebehne neskôr. Táto informácia sa ukázala byť pravdivou. Paradoxne sme sa v októbri nedočkali ani očakávanej novinky Surface Book 3, o ktorej sa hovorilo s veľkou istotou. Nuž, veci sa zvyknú meniť.

Nebudeme však čakať príliš dlho. Portál Petri s absolútnou istotou uvádza, že obidvoch produktov sa dočkáme už túto jar. Termín prezentácie ešte nie je známy, no reálne je na výber medzi aprílom a májom.

TIP: Čo Microsoft chystá na rok 2020?

Technické parametre

Známe sú aj niektoré technické aspekty pripravovaných zariadení. Surface Book 3 bude vyzerať prakticky rovnako ako jeho predchodcovia, najväčšie zmeny sa odohrajú “pod kapotou”.

Do vienka dostane 10. generáciu procesorov Intel Core v kombinácii s maximálne 32 GB operačnej pamäte (zvýšenie zo súčasných 16 GB) a grafickými kartami NVIDIA GTX série 16xx. Najvyššia konfigurácia ponúkne aj možnosť siahnuť po grafických kartách rodiny NVIDIA Quadro.

Rovnaká situácia sa odohrá aj v prípade Surface Go 2. Microsoft vraj nepristúpi k prechodu na procesory architektúry ARM, o ktorej sa už dlhšie špekuluje. Aspoň tomu nenaznačujú žiadne momentálne dostupné informácie.

Naďalej bude ponúkať procesory Intel Gold Pentium, no konečne pridá aj možnosť siahnuť po kúskoch s výkonnejším modelom Intel Core m3, čo je rozhodne vítaný krok.

Čo sa týka predajných cien, tie by sa mali pohybovať na rovnakej úrovni ako cenovky súčasnej generácie spomínaných produktov – začínali by sme na 399 dolárov v prípade Surface Go a 1149 dolárov pri Surface Book 3.

Veľký otáznik zostáva visieť nad slúchadlami Surface Earbuds. Tie boli predstavené v októbri minulého roka, no na trh stále nedorazili, nakoľko Microsoft posunul ich predaj z dôvodu neuspokojivej kvality.

Nový termín neupresnil a viac k téme nevedia povedať ani zdroje z prostredia spoločnosti. Pripravované ale má byť aj ďalšie nešpecifikované príslušenstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať