Digital Direct – koniec kartičkám s licenčnými kódmi pri konzolách Xbox

Nové balenia konzol Xbox už zjavne nebudú obsahovať tradičné papierové kartičky s licenčnými kódmi pre vyzdvihnutie hier či iného doplnkového obsahu. Microsoft totiž predstavil službu, respektíve nový prístup, pod názvom Digital Direct.

Pod týmto označením sa skrýva to, že všetok digitálny obsah, ktorý je súčasťou balení konzol Xbox, bude distribuovaný priamo cez používateľské rozhranie. To znamená, že pri prvom spustení a nastavení novej konzoly budete informovaní o tom, že digitálnou formou si môžete vyzdvihnúť svoju hru či skúšobné predplatné.

Funguje to tak, že sa prihlásite svojim kontom Microsoft, kliknete na tlačidlo pre uplatnenie priložených kódov a príslušný obsah sa stane trvalou súčasťou daného konta.

“Počas procesu nastavovania novej konzoly sa zobrazia na uplatnenie ponuky obsahu a služieb pripojených ku konzole. Kliknutím na položku „Uplatniť nárok“ môžete každú položku uplatniť. Po uplatnení môžete nájsť svoj obsah v digitálnej knižnici v časti Moje hry a aplikácie.”

Digital Direct má svoje plusy aj mínusy

Nový prístup má svoje plusy aj mínusy. Pre Microsoft to znamená značné odľahčenie logistických procesov a v konečnom dôsledku aj zníženie výrobných nákladov. Nebude musieť tlačiť kartičky a zamestnanci ich pri balení nebudú musieť vkladať do krabice. Majitelia konzoly zase nebudú musieť zadávať dlhé kódy a keďže kód je integrovaný priamo do konzoly, odpadá riziko, že o obsah môžu prísť ak by kartičku s kódom náhodou stratili.

Naopak nevýhodou sa javí to, že ak už danú hru vlastníte, nemôžete ju jednoduchým spôsobom darovať alebo predať niekomu inému. Z popisu to nie je celkom jasné, no posunutie hry ďalšej osoby by teoreticky mohlo fungovať tak, že sa na svojej konzole prihlásite jej kontom Microsoft a hru vyzdvihnete prostredníctvom neho. Teoreticky. Či to tak bude skutočne možné spraviť je zatiaľ otázne, nakoľko ide o čerstvú novinku.

Digital Direct sa prvýkrát objavuje v súvislosti s konzolou Xbox One X v limitovanej edícii Cyberpunk 2077, ktorá na sebe nesie aj tajnú správu od tvorcov tejto očakávanej hry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať