ESET aktualizoval svoje riešenia: Ochrana registrov aj diaľkové vymazanie histórie

Bezpečnostné riešenia ESET Internet Security, ESET NOD32 Antivírus a ESET Smart Security Premium vyšli v novej verzii pre operačný systém Windows. Dočkali sa viacerých vylepšení a prakticky sú aktualizované pre rok 2021.

Aktualizácie produktov sa zameriavajú na kľúčové problémy vrátane ochrany online platieb a zabezpečenia pred hrozbami, ktoré cielia na online bankovníctvo. Pokrývajú tiež krádeže identity, úniky osobných údajov, odcudzenia hesiel a zabezpečenie pripojených zariadení.

Lepšia ochrana základných súčastí Windows

Najnovšie verzie produktov prinášajú vyladenie HIPS (Host-Based Intrusion Prevention System) a modulov pokročilého strojového učenia, ktoré zabezpečujú rýchlu ochranu pred novým a doteraz neznámym škodlivým kódom. Analýza by teraz mala pracovať efektívnejšie, čo znamená lepšiu ochranu pre novým škodlivým kódom.

Medzi ďalšie kľúčové aktualizácie patria nové skenovacie nástroje Kontrola WMI a Kontrola systémových registrov, ktoré sú schopné detegovať škodlivý kód, ktorý zneužíva Windows Management Instrumentation alebo hierarchickú databázu Windows Registry.

Modul Zariadenia v domácej sieti je tiež vylepšený o presnejšiu detekciu zariadení pripojených do domáceho routera a o jednoduchšie riešenie nájdených problémov.

Vylepšená ochrana online platieb

Nová funkcia umožňuje používateľom predvolene spúšťať ľubovoľný podporovaný prehliadač v zabezpečenom režime. Pri zapnutom zabezpečenom režime je komunikácia klávesnice a myši s prehliadačom šifrovaná, aby sa zabránilo odchytávaniu prihlasovacích údajov alebo finančných informácií keyloggermi.

Ochrana online platieb navyše upozorňuje používateľov na zapnutý Remote Desktop Protocol (RDP) a upozorňuje ich na nebezpečenstvo zneužitia škodlivým kódom, ktorý sa zameriava na RDP.

Diaľkové odhlásenie a vymazanie histórie

ESET Password Manager bol kompletne prerobený a obsahuje nové funkcie, ako vzdialené odhlásenie sa z webových stránok a vzdialené vymazanie histórie prehliadania z internetového prehliadača.

ESET Password Manager je aj naďalej k dispozícii ako rozšírenie pre prehliadače a aj ako natívna mobilná aplikácia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať