Firefox: Ako vo Windows 10 zobraziť náhľad všetkých otvorených kariet?

Keď vo Windows 10 dáme kurzor myši na okno aktuálne spustenej aplikácie, ktoré sa nachádza na paneli úloh, tak sa nám zobrazí náhľad toho, čo je tam v danom momente otvorené. Je to celkom známa a praktická vec, najmä pre tých, ktorí zvyknú pracovať s viacerými aplikáciami naraz.

Jednu aplikáciu máme napríklad maximalizovanú, a narýchlo sa potrebujeme pozrieť, čo sa momentálne deje v okne tej druhej. Namiesto toho, aby sme museli medzi aplikáciami priamo prepínať cez Alt + Tab, stačí na ikonu spustenej aplikácie prejsť myšou. Okamžite sa zobrazí reálny náhľad toho, čo sa v nej deje.

Takáto miniatúra sa zvykne automaticky zobrazovať pre každú aplikáciu. V niektorých prípadoch sú však dostupné dodatočné nastavenia, ktoré celý mechanizmus dokážu posunúť ešte o stupienok ďalej. Príkladom toho je aj webový prehliadač Firefox.

Pri štandardnom nastavení sa na paneli úloh vo Windows 10 pri Firefoxe zobrazí náhľad aktuálne aktívnej karty. To znamená, že ide o tú webovú stránku, ktorá je vo Firefox v danej chvíli otvorená na popredí.

Štandardné nastavenie: Otvorených je 5 kariet, zobrazuje sa len náhľad tej aktívnej.

Avšak, stačí len drobná úprava v nastaveniach a razom sa bude zobrazovať náhľad pre všetky otvorené karty, bez ohľadu na to, ktorá z nich je otvorená ako aktívna.

Toto je celkom zaujímavý mechanizmus.

Jednak získate okamžitý prehľad o tom, čo všetko máte v prehliadači pootvárané, no súčasne dokážete vybrané karty veľmi pohodlne zatvárať priamo z panela úloh. To sa bude hodiť aj v prípade, ak sa náhodou zatúlate na stránky s vyskakovacími oknami, ktoré sa “skrývajú” pred klasickým zatvorením. Krížiku už neujdú.

Pre úplnosť dodám, že týmto spôsobom sa zobrazuje maximálne 16 otvorených kariet. Z kapacitných dôvodov.

Po úprave nastavení: Otvorených je 5 kariet, zobrazuje sa náhľad každej z nich.

Ako vo Firefoxe zapnúť náhľad všetkých otvorených stránok?

Zobrazovanie miniatúry pre každú otvorenú stránku vo Firefoxe nie je ničím komplikovaným. Ide o úplne bežné nastavenie, ktoré akurát používatelia nezvyknú využívať, takže je nutné zapnúť ho ručne.

  • Spustíme Firefox.
  • Klikneme na symbol troch čiarok v pravom hornom rohu. Dostaneme sa tak ku kontextovému menu.
  • V ponuke klikneme na ikonu “Možnosti”.
  • Dostaneme sa do nastavení pre prehliadač.
  • Priamo v úvodnej sekcii “Všeobecné” sa nachádza hľadané nastavenie.
  • V prehľade nastavení “Karty” zaklikneme “Zobrazovať ukážky kariet v paneli úloh systému Windows”.
  • Hotovo.
  • Na paneli úloh sa teraz bude pre Firefox zobrazovať náhľad každej otvorenej karty.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať