Ako zrušiť automatické spúšťanie aplikácie Steam pri zapnutí počítača?

Klient platformy Steam patrí takmer do povinnej softvérovej výbavy množstva hráčov. Jeho základné správanie po nainštalovaní je také, že sa začne automaticky zapínať pri štarte operačného systému.

To samozrejme nemusí vyhovovať. Nie každý totiž chce hneď po zapnutí svojho počítača hrať hry z ponuky Steamu či prezerať aktuálnu ponuku tohto obchodu. Preto takéto automatické zapnutie aplikácie Steam môže byť zbytočné a niekedy až nežiadúce.

Na priemernom hernom počítači síce nebude potenciálne odčerpávanie systémových prostriedkov prakticky vôbec citeľné, no ak sa nejaká z nainštalovaných hier pustí to automatickej aktualizácie, to už citeľné môže byť. 

Automatické zapínanie aplikácie sa pritom dá veľmi jednoducho vypnúť. Zvládnete to cez Správcu úloh, ako pri každej inej aplikácii, prípadne, ak chcete byť jemnejší, tak zamierte priamo do nastavení klienta Steam.

  • V rozhraní aplikácie Steam kliknite na ponuku “Steam”.
  • Z dostupných možností vyberte “Settings/Nastavení”.
  • Prekliknite sa na rozhranie “Interface/Rozhraní”.
  • Následne nájdite a odčiarknite možnosť “Run Steam when my computer starts” alebo “Spustit klienta služby Steam pri startu počítače”.
  • Zmenu potvrďte kliknutím na tlačidlo “OK”.
  • Hotovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako zmeniť PNG na JPG

Ako zmeniť PNG na JPG za pár sekúnd

Na prvý pohľad by človek možno chcel siahnuť po nejakej aplikácii na úpravu obrázkov ako je napríklad Photoshop, no vôbec to nie je nutné.