Games with Gold – február 2021

Začiatkom januára sa Microsoft trošku prepočítal. Rozhodol sa oznámiť, že cenu predplatného Xbox Live Gold zvýši na dvojnásobok. Obhajoval to tým, že pri vyhodnocovaní aktuálnej ponuky zistil, že cena predplatného na väčšine trhov nebola zvýšená pomaly dekádu.

Polročné predplatné by po ohlásenom zvýšení ceny vychádzalo na 60 dolárov, ročné na dvojnásobok. Z dovtedy rozumnej ponuky sa zverejnením jedného vyhlásenia razom stala jedna z najhorších ponúk. Spôsobené to bolo primárne tým, že konkurenčný tábor Sony žiadnu podobnú zmenu pre svoje služby neavizoval.

Odozva zo strany hernej komunity a od klientov Microsoftu na seba nedala dlho čakať. A asi vám nemusím hovoriť, že nebola práve pozitívna. Múdre hlavy v Microsofte si uvedomili svoj prešľap, stiahli chvost a ceny sa nateraz meniť nebudú.

Okrem toho, ako akési pomyselné prepáč, rozhodli, že predplatné Xbox Live Gold už nebude potrebné na prístup k režimu viacerých hráčov vo Free-to-Play hrách. To znamená, že v tituloch, ktoré sú pre Xbox dostupné bezplatne, môžeme pristupovať k multiplayeru aj bez aktívneho členstva v Xbox Live Gold.

Týka sa to ale vyslovene F2P titulov (napr. Fortnite či Call of Duty: Warzone) a zmena má do platnosti vstúpiť v najbližších mesiacoch. Nakoniec to teda dopadlo celkom dobre.

To len tak na úvod, aby bolo jasné, aké veci sa stihli udiať okolo predplatného Xbox Live Gold, ku ktorému patrí každomesačná akcia Games with Gold. Tá pre február 2021 je po dlhšej dobe veľmi podarená. Aktívni predplatitelia Xbox Live Gold sa dočkajú hneď piatich hier.

Stále platí, že tituly z Games with Gold sú na stiahnutie dostupné len počas obmedzenej doby. Akonáhle si ich do konzoly nainštalujete, hrať ich môžete kým máte aktívne predplatné Xbox Live Gold.

Xbox 360 a Xbox hry sú výnimkou. Stiahnutím by sa mali prepojiť s kontom Microsoft. To znamená, že ak si ich raz vyzdvihnete, tak do hrania sa môžete pustiť prakticky kedykoľvek. Aj bez aktívneho predplatného Xbox Live Gold.

Ponuka Games with Gold pre február 2021

  • Gears 5 – 1. až 28. február pre Xbox One a Xbox Series
  • Resident Evil – 1. až 28. február pre Xbox One a Xbox Series
  • Dandara: Trials of Fear Edition – 16. február až 15. marec pre Xbox One a Xbox Series
  • Indiana Jones and the Emperor’s Tomb – 1. až 15. február pre Xbox 360, Xbox One a Xbox Series
  • Lost Planet 2 – 16. až 28. február pre Xbox 360, Xbox One a Xbox Series
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať