Xbox Series X: Ako to vyzerá s dostupnosťou pre Vianoce 2020?

Najnovšia konzolová generácia Xbox je oficiálne tu. Xbox Series X a Xbox Series S majú svoje slávnostné uvedenie na trh konečne za sebou. Presne na to čakalo viacero hráčov, ktorí chceli siahnuť po novej konzole.

Nastáva však taký malý problém. Výkonnejšia konzola Xbox Series X nie je dostupná. Tí, ktorí nestihli vychytať predobjednávky majú jednoducho smolu. Musia čakať kým sa obchodom nepodarí naskladniť ďalšie kusy.

Nie je to len problém nášho trhu, hoci svoju rolu v tom určite zohralo aj to, že nepatríme práve medzi velikánov. Lokálne zastúpenie Microsoftu a tunajší predajcovia robili čo mohli, no záujem bol veľký, a to aj z významnejších trhov.

Dopadlo to tak, ako to dopadlo. Prišiel termín oficiálneho spustenia predajov, no pulty, fyzické aj virtuálne, zívajú prázdnotou. Obchodníci prijímajú rezervácie a ako termín predpokladaného dodania svieti február 2021… Vianoce pre mnohých hráčov vyzerá dosť ponuro…

Netreba prepadať mizérii.

Vec sa má tak, že Microsoft je so situáciou veľmi dobre oboznámený a pracuje na jej riešení. To v preklade znamená asi toľko, že sa v pozadí veľmi intenzívne snaží na jednotlivé trhy, vrátane toho slovenského, priniesť ďalšie a ďalšie kusy Xbox Series X.

Viacero veľkých návozov

Stanislav Rusinko, ktorý má v našom lokálnom Microsoft na starosti Xbox, v prvej časti Online Festivalu uviedol (okolo 29.minúty), že “veľká časť trhu by mala byť nasýtená cez známych obchodníkov”. Súčasne potvrdil, že pripravených je ešte viacero veľkých návozov pre Slovensko aj Česko. Záujemcovia preto majú číhať na dostupnosť u obchodníkov.

Hoci to nepovedal úplne otvorene, z výroku “Zákazníci sa ešte určite majú na čo tešiť. Do decembra je ešte ďaleko…” celkom jasne vyplýva, akým smerom sa situácia bude uberať.

Ja to vidím tak, že konzoly Xbox Series X sa ešte pred koncom roka 2020 dostanú na sklady minimálne najväčších predajcov. Kvantita je samozrejme otázna, no snáď to zas taký veľký boj nebude.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať