Games with Gold – máj 2020

Odpočítavame posledné aprílové dni, čo znamená, že Microsoft zverejnil informácie o nadchádzajúcej ponuke Games with Gold pre máj 2020. Aktívni predplatitelia služby Xbox Live Gold si ako vždy budú môcť bezplatne vyzdvihnúť štvoricu hier. Dve priamo pre konzolu Xbox One, dve pre Xbox 360 – všetky štyri hrateľné na konzolách rodiny Xbox One vďaka spätnej kompatibilite.

Pripomeňme si, že Xbox Live Gold je aj súčasťou najvyššieho predplatného Xbox Game Pass Ultimate.

Hry z ponuky Games with Gold sú na inštaláciu dostupné len počas časovo obmedzenej doby. Akonáhle si ich do konzoly nainštalujete, hrať ich potom môžete kým máte aktívne predplatné Xbox Live Gold. Výnimkou sú tituly vytvorené pre Xbox 360.

Hry pre Xbox 360 zostávajú natrvalo

Hry z čias konzoly Xbox 360 sa svojou inštaláciou zjavne natrvalo prepájajú s kontom Microsoft. To znamená, že ak si ich raz vyzdvihnete, tak do ich nasledovného hrania sa môžete pustiť aj bez aktívneho predplatného, a to asi prakticky kedykoľvek.

Aspoň tak to uvádza oficiálna stránka technickej podpory: “Hry na Xbox One môžete hrať, kým budete mať aktívne zlaté členstvo, a hry na Xbox 360 vám ostanú natrvalo.”

Májová ponuka zaujme najmä závodnou hrou V-Rally 4 a akčným RPG titulom Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr, ktorý by mal potešiť aj fanúšikov vecí ako Diablo či Path of Exile.

Ponuka Games with Gold pre máj 2020

  • V-Rally 4 – Xbox One v termíne 1. až 31. máj
  • Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr – Xbox One, v termíne 16. máj až 15. jún
  • Sensible World of Soccer – Xbox One a Xbox 360 v termíne 1. až 15. máj
  • Overlord II – Xbox One a Xbox 360 v termíne 16. až 31. máj
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Xbox Game Pass – máj 2020

Dnes už presne vieme, aká nádielka sa nám ujde. Zatiaľ je toho dosť málo, no malo by ísť len o polovicu z májových prírastkov.