Ako v Google Chrome pre Windows 10 zapnúť tmavý režim?

Google Chrome patrí medzi najpopulárnejšie webové prehliadače súčasnosti. Za ostatné roky sa dostal na výslnie a to aj vďaka svojmu priateľskému rozhraniu, jednoduchému používaniu a kope funkcií, ktoré ponúka.

Google sa snaží ísť s dobou a svoj prehliadač pravidelne rozširuje o zaujímavé novinky, ale aj drobné výstrelky. Aktuálne sa veľkej priazni zo strany používateľov aplikácií teší takzvaný tmavý režim. Ten bol síce pre Chrome oznámený už pred časom, no dodnes nebol plnohodnotne implementovaný.

Ak používate Windows 10 prepnutý do tmavej témy, tak aj používateľské prostredie Chrome sa tejto skutočnosti čiastočne prispôsobí. Nie každému to však musí pasovať. Na druhú stranu, tak ako niektorí používatelia nepatria medzi fanúšikov tmavého režimu, sú tu aj tí, ktorí ho priam milujú.

Tým toto jemné dynamické prispôsobenie nestačí a chceli by podstatne viac. Google Chrome plne odetý do tmavých farieb. Nuž, zapnúť sa dá aj to.

Súčasťou prehliadača je sekcia s experimentálnymi nastaveniami – chrome://flags/. V nej Google sprístupňuje niektoré možnosti a funkcie, ktoré ešte neboli úplne dotiahnuté a pred svojim ostrým nasadením spravidla ešte potrebujú nejakú tú úpravu. A práve tu nájdeme aj možnosť pre dramatický tmavý režim.

Ako v Google Chrome aktivovať tmavý režim?

  • Do adresného riadka zadajte a potvrďte chrome://flags/
  • Cez klávesovú skratku Ctrl + F vyvolajte vyhľadávanie textu.
  • Po vyhľadávania zadajte Dark Mode
  • Nájdite a prejdite na možnosť “Force Dark Mode for Web Contents”.
  • Kliknite na políčko “Default” a zvoľte “Enabled”.
  • Prehliadač vás upozorní, že je ho potrebné vypnúť a zapnúť. Kliknite teda na tlačidlo “Relaunch”.

Tento tmavý režim považujem za pomerne agresívny, pretože celý obsah mení na tmavý. To nemusí vždy vyhovovať, takže ak by ste to chceli vrátiť do normálu, postupujte rovnako akurát prepínač vráťte na “Disabled”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
NFC

Čo je to NFC? Na čo sa používa?

NFC. Slovíčko, s ktorým ste sa už pravdepodobne stretli najmä v súvislosti s mobilnými telefónmi či smart hodinkami. Čo to vlastne je?