HP a ďalší hráči podporujú prísnejšie normy pre bezpečnosť tlačiarní v celom odvetví

HP v reakcii na dlhodobé upozornenia bezpečnostných odborníkov oznámilo svoj úmysel podporiť iniciatívu bojujúcu za posilnenie zabezpečenia tlačiarní a multifunkčných zariadení. V záujme naplnenia tohto cieľa sa pripojila k programu testovania bezpečnosti Buyers Lab (BLI) pre multifunkčné zariadenia a tlačiarne.

Keďže kybernetická kriminalita sa rozrástla na globálny problém (celosvetové straty dosahujú hodnotu 445 miliárd dolárov) – tlačiarne, počítače a ďalšie koncové body IoT sa ocitli v prvej línii tejto bitky.

Program testovania bezpečnosti Buyers Lab bol navrhnutý s cieľom overiť, že tlačiarne, ktoré týmto programom prejdú, sú dostatočne vybavené, aby odolali stále rafinovanejším hrozbám.

“Veríme, že je možné a potrebné vyvinúť väčšie úsilie na potlačenie bezpečnostných hrozieb. Ide o významný krok v celom odvetví smerom k podpore prísnejších noriem pre zariadenia IoT (napríklad tlačiarne) a k posunu našej oblasti na vyššiu úroveň. Všetkým ostatným firmám pôsobiacim v tejto sfére odporúčame sa k tomuto úsiliu pripojiť.”

Ako prvý účastník testovacieho programu bezpečnosti BLI prešla spoločnosť HP prvými dvoma kolami testovania. Získala pečate Security Validation Testing v oblasti penetrácie zariadení a dodržiavania pravidiel pre svoju firmwareovú platformu HP FutureSmart v4 Enterprise, ktorá je dostupná v tlačiarňach HP Enterprise, Managed a v multifunkčných zariadeniach.

Test na dodržiavanie pravidiel taktiež preveril schopnosť spoločnosti HP stanoviť požadované parametre bezpečnosti zariadení, uložiť nastavenia ako pravidlo, aplikovať pravidlo na celú flotilu tak, aby platilo pre všetky zariadenia a zariadiť súlad s pravidlami a automatickú nápravu pri nových alebo zle nakonfigurovaných zariadeniach.

Win-win

Keď sa na to pozrieme zo širšia, tak ide o priam ukážkové využitie stratégie win-win. Zákazníci získajú väčšiu istotu a lepšie zabezpečenie. HP zase dokáže posilniť svoju marketingovú stratégiu a v konečnom dôsledku podporiť predaje svojich tlačiarenských zariadení.

To nepriamo potvrdzuje aj vo svojej tlačovej správe, kde uvádza:

Programy tohto druhu podporujú bezpečnostné štandardy a pomáhajú určiť normy, aby si zákazníci mohli vybrať najlepší produkt na základe vlastného prístupu k bezpečnosti. Spoločnosť HP blahoželá ostatným pôvodným výrobcom zariadení, ktorí sa tiež zapojili do tohto programu a vyzýva všetkých výrobcov v oblasti tlačiarní, aby sa do tohto úsilia zapojili.

HP tým zároveň predhadzuje rukavicu konkurencií, ktorá reaguje rovnakým spôsobom, vďaka čomu sa kriminálnym živlom o niečo skomplikuje život.

Do iniciatívy sa totiž aktívne zapojili aj ďalší giganti na tlačiarenskom poli ako napríklad Xerox, Fuji či Ricoh. Vyzerá to tak, že každý veľký hráč bude chcieť dodržiavať nové bezpečnostné štandardy naprieč odvetvím, čo je rozhodne dobrá správa.

Zdroj: Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať