Windows 10

Kde si môžem stiahnuť Windows 10?

Microsoft pri vydaní Windows 10 spravil veľmi dobré rozhodnutie v oblasti distribúcie. Myslím tým to, že v praxi si dnes každý, kto má záujem, môže najnovšiu verziu tohto operačného systému stiahnuť úplne bezplatne a hlavne bezpečne priamo z oficiálneho zdroja – stránok Microsoftu.

Navyše bez zbytočných byrokratických krokov. Žiadne vytváranie konta, prihlasovanie či zadávanie licenčných kľúčov. Jednoducho prídem na oficiálny web a dostanem sa k možnosti ako stiahnuť Windows 10 v čerstvej a oficiálnej verzii.

Proces sťahovania síce prebieha cez nástroj Media Creation Tool, no ten nie je len zbytočným prostredníkom. Bežným používateľom prináša aj niekoľko benefitov.

Tým najväčším je z môjho pohľadu to, že si tu môžete jednoduchým spôsobom vytvoriť inštalačný USB kľúč, a to úplne bez toho, aby ste potrebovali nejaké znalosti o problematike. Nástroj navyše všetkýmí úkonmi sprevádza vcelku prehľadne.

Pri jeho spustení máte na výber medzi inováciou počítača alebo vytvorením inštalačného média. To, čo si zvolíte samozrejme závisí od toho, aký výsledok chcete dosiahnuť. Keďže sa tu ale venujeme stiahnutiu Windows 10, relevantná je v tomto prípade možnosť “Vytvoriť inštalačné médium”.

Nástroj Media Creation Tool vás bude sprevádzať výberom jazyka, vydania a architektúry operačného systému, pričom následne vám dá na výber medzi vytvorením spomínaného USB kľúča alebo stiahnutím obrazu disku – ISO. Každý si vďaka tomu môže vybrať presne to, čo v aktuálnej situácii potrebuje.

Najbližšie, keď budete potrebovať stiahnuť Windows 10, choďte priamo za oficiálnym zdrojom a nespoliehajte sa na žiadne neoverené weby.

TIP: Windows 10 zadarmo – Používať sa dá aj bez licencie

Media Creation Tool
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať