Veľké zmeny v štruktúre Microsoftu: Windows a Surface sa dočkajú väčšej pozornosti

Microsoft sa pustil do zmien vo svojej organizačnej štruktúre. Zjednodušene povedané, časť zo svojho tímu Azure presúva naspäť do skupiny Windows a Zariadenia, ktorú má pod palcom Panos Panay. Doterajšie tímy pracujúce na systémoch Windows a zariadeniach Surface tak pod svoju strechu získali veľmi skúsené posily.

Microsoft to po odchode Terryho Myersona skúsil s novým prístupom, kedy pôvodnú vývojársku skupinu Windows efektívne rozdelil na dve. Časť prešla pod Azure, časť zostala skupine Windows a Zariadenia. Teraz dochádza k ich čiastočnému zlúčeniu, čo by malo priniesť tak žiadané zlepšenie kvality Windows 10.

Zmeny ako presuny zamestnancov z jedného zamerania na druhé, úprava celej štruktúry či prípadné prepúšťanie sú úplne bežnou súčasťou korporátneho života. Microsoft nie je žiadnou výnimkou. Proste k tomu dochádza celkom pravidelne. O najnovších zmenách informoval portál Thurrot vychádzajúc z internej komunikácie Microsoftu.

Lepšie časy pre domácich používateľov?

Aktuálna reštrukturalizácia ale stojí za pozornosť aj z pohľadu bežného používateľa Windows 10. Interne je poháňaná snahou o vytváranie lepšieho softvéru (Windows), ktorý budú používatelia milovať. Súčasne sa väčšej lásky dočká aj hardvérová časť – zariadenia Surface.

Ak je to skutočne tak, tak ide o vynikajúcu správu. Za ostatné roky sme si mohli všimnúť, že domáci používateľ nebol tak celkom prioritou. To by sa teraz mohlo aspoň trochu posunúť k lepšiemu.

Samozrejme, že hodnotiť to momentálne nemá žiaden zmysel. Až čas ukáže akú veľkú pozornosť bude Redmond venovať koncovým používateľom. Zmena nám aspoň dáva nádej, že veci môžu byť lepšie.

Výrazné zmeny

Okrem úpravy celkovej “filozofie”, kedy operačný systém Windows získava zaslúženú pozornosť, v praxi dochádza k výrazným presunom a zmenám na vedúcich pozíciách v skupinách Windows a Zariadenia i Azure.

Jednou z väčších zmien je, že iniciatíva Project Reunion s cieľom prepojiť svety UWP a klasických (Win32) aplikácií bude integrovaná priamo pod tím Windows, namiesto Azure. Toto nové zaradenie dáva omnoho väčší zmysel.

Na druhej, serverovej, strane vzniká napríklad nový tím Azure Core či Azure for Operators, ktorý sa má zamerať na trh s virtuálnymi operátormi a 5G sieťami. Celkovo dôjde aj k viacerým zmenám v tom ako skupiny Windows a Azure fungujú z obchodného pohľadu.

Treba povedať, že hoci zmeny v štruktúre vstúpili do platnosti k 6. augustu, na prvé výsledky si budeme musieť počkať pomerne dlho. Všetci sa najskôr musia usadiť a zosúladiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať