Májová aktualizácia pre Windows 10 dorazí na ďalšie zariadenia

Od oficiálneho vydania veľkej májovej aktualizácie pre Windows 10 ubehli približne dva týždne. Za sebou máme aj júnový “Patch Tuesday”, čo znamená, že pre najčerstvejší Windows 10 je dostupná ďalšia opravná aktualizácia. Tá okrem iného rieši aj problémy s náhodným reštartovaním a pádmi systému na zariadenia s viac ako jedným sieťovým adaptérom s funkciou Always On/Always Connected (AOAC).

Microsoft podľa všetkého ostatné dni využil aj na to, aby vyhodnotil celkový priebeh distribúcie májovej aktualizácie. Vyzerá to tak, že zatiaľ všetko prebieha hladko, a preto sa k 9. júnu pristúpilo k rozšíreniu takzvaného distribučného okruhu. V ľudskej reči to znamená asi toľko, že májová aktualizácia na Windows 10 verzie 2004 bude ponúknutá na ďalších zariadeniach.

Ide o klasický proces. S distribúciou sa začne na relatívne malej vzorke zariadení a pokiaľ sa neobjavia žiadne vážne problémy, tak sa okruh pozvoľna rozširuje. Medzitým sa pracuje na vyriešení známych problémov a neustále sa vyhodnocujú dostupné dáta. Používatelia síce na príchod aktualizácie na svoje zariadenie čakajú dlhšie, no o to väčšiu majú isto, že to celé prebehne bezproblémovo.

Microsoft žiadnym spôsobom neupresňuje, čo presne znamená aktuálne posilnenie distribúcie. Preto v praxi nevieme presne o akú veľkú zmenu ide. Stále však platí, že májová aktualizácia je ponúkaná pre používateľov Windows 10 vo verziách 1903 a 1909, ktorí v sekcii Windows Update ručne stlačia na tlačidlo “Vyhľadať aktualizácie”. Aktualizácia sa stiahne a pripraví na inštaláciu, no samotný proces musí používateľ odštartovať ručne.

Medzičasom sa v sekcii Windows Update začalo zobrazovať aj hlásenie, ktoré používateľa upozorní v prípade, že jeho zariadenie nie je plne kompatibilné. Vďaka tomu vie, že si ešte bude musieť počkať a mal by sa vyhnúť ručnej inštalácii najnovšej verzie Windows 10, nakoľko to môže spôsobiť problémy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať