Klávesová skratka pre emoji klávesnicu vo Windows 10

Windows 10 obsahuje množstvo klávesových skratiek, ktorými si vieme zefektívniť každodennú prácu. Pre mladšie ročníky ale môže byť veľmi zaujímavá klávesová skratka pre emoji klávesnicu, ktorú Microsoft pridal v rámci aktualizácie Fall Creators Update ešte v roku 2017.

Odvtedy táto klávesnica s emotikonmi prešla viacerými zmenami a používať sa dá bez problémov aj v našich končinách. Stačí poznať tú správnu klávesovú skratku – kláves Win + . (bodka) alebo kláves Win + ; (na slovenskej klávesnici ide v skutočnosti o kláves pre ô, ktorý sa nachádza hneď vedľa L).

Jednou alebo druhou kombináciou otvoríte malú virtuálnu klávesnicu, z ktorej následne môžete vybrať a vložiť emoji, kaomoji a rôzne symboly. Ponuka je skutočne rozsiahla, takže tu určite nájdete tú správnu postavičku či obrázok pre svoj účel. Prítomné je preto aj vyhľadávanie – klasický symbol lupy.

Ponúkané emotikony a symboly by mali byť štandardizované. To znamená, že sú prítomné prakticky v ľubovoľnom systéme, takže si nemusíte robiť starosti s tým, či sa príjemcovi vôbec zobrazia. Taká je aspoň teória.

Emoji picker, ako sa táto klávesnica niekedy nazýva, je možné vyvolať prakticky v akejkoľvek aplikácií a následne tam pridať niektoré z ponúkaných emoji.

Rozhranie klávesnica navyše zostáva otvorené aj po tom, čo do aplikácie vložíte emotikon. V praxi to znamená, že ich môžete vkladať koľko len chcete a virtuálnu klávesnicu po skončení zatvoríte ručne stlačením na krížik X.

Emoji klávesnica vo Windows 10 sa teda používa veľmi jednoducho. V aplikácií, kam chceme vložiť emoji alebo symbol stlačíme klávesovú skratku (Win + .), a potom už len klikáme na postavičky a obrázky, ktoré nám vyhovujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať