Microsoft Edge

Májová aktualizácia pre Windows 10 spustí masívny príchod nového Microsoft Edge

Microsoft by mal už čoskoro pristúpiť k masívnej distribúcii novej verzie prehliadača Microsoft Edge, ktorá je postavená na projekte Chromium. Teda na tom istom ako obľúbený Google Chrome.

Stabilná verzia novej generácie prehliadača Microsoft Edge je síce dostupná od 15. januára, no používatelia Windows 10 si ju doteraz museli nainštalovať ručne.

Ohlásené pritom bolo, že časom dôjde k jej automatickej inštalácii cez službu Windows Update, kedy nový Edge jednoducho nahradí ten pôvodný, postavený na jadre EdgeHTML.

Microsoft začiatkom roka avizoval, že celý proces bude trvať niekoľko mesiacov a najskôr si to otestuje cez okruh Release Preview v programe Windows Insider. K automatickej distribúcii vo forme aktualizácie cez Windows Update malo podľa vyhlásenia dôjsť pri najbližšej veľkej aktualizácii pre Windows 10, čo sa reálne stane už tento mesiac.

Na základe dostupných informácií to vyzerá tak, že práve očakávaná “májová aktualizácia na verziu 2004” celý spomínaný proces masívnej distribúcie konečne odštartuje. Po jej inštalácii by teda malo na zariadení dôjsť aj k automatickému nahradeniu prehliadača Microsoft Edge za novú generáciu.

Portál WindowsLatest informuje, že Insiderom, ktorí už na svojich zariadeniach používajú Windows 10 Verzie 2004, je cez Windows Update následne ponúknutá aktualizácia “KB4559309”. Práve tá má nainštalovať nový Microsoft Edge.

Portál upozorňuje, že by malo ísť o prvú kontrolovanú a rozsiahlu distribúciu novej generácie prehliadača Microsoft Edge. S oficiálnym vydaním Windows 10 Verzie 2004 by sa preto nový prehliadač mal dostať k veľkému okruhu používateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať