Májová aktualizácia mení aj Čistenie disku. Zabraní nechcenému zmazaniu súborov

Tohtoročná májová aktualizácia pre Windows 10 sa postupne dostáva k používateľom a so sebou prináša viacero menších vylepšení. Niektoré z nich boli známe vopred, iné takpovediac ušli väčšej pozornosti a dozvedáme sa o nich až teraz. Jedným takýmto príkladom je aj drobná úprava systémovej aplikácie “Čistenie disku”.

Nie, že by išlo o zmenu, ktorá si nezaslúži pozornosť. Práve naopak. Microsoft dokonca informoval, že priamo reagoval na požiadavky zo strany používateľov Windows 10. Jednoducho ide o aplikáciu, ktorú ľudia v praxi príliš neskúmajú, prípadne ju používajú len sporadicky, a tak sa informácia o zmene do obehu dostáva až teraz. Upozornil na ňu portál WindowsLatest.

Čistenie disku vo Windows 10 od verzie 2004 vo svojom rozhraní už viac nebude ponúkať možnosť pre vymazanie kompletného obsahu zložky “Stiahnuté súbory”. V nej spravidla skladujeme obrovský počet súborov, ku ktorým sa dostaneme ich stiahnutím cez webové prehliadače.

Väčšina z nás tu pritom má aj veci, ktoré pre nás majú nejakú hodnotu – veď preto sme ich stiahli. Keď však dochádza miesto na disku a siahneme po aplikácii Čistenie disku, pohľad na veľký počet GB, ktoré môžeme jej “uprataním” získať priam nabáda k tomu, aby sme to urobili. Bez toho, aby sme si uvedomili, o čo všetko sa pripravíme.

Druhým prípadom je to, že odstránenie jej obsahu začiarkneme omylom, a keď si uvedomíme čo sa vlastne deje, už môže byť príliš neskoro. Po novom sa to už stať nemôže, pretože v ponuke aplikácie “Čistenie disku” výber zložky “Stiahnuté súbory” nenájdeme. Opäť sa ukazuje, že aj drobné zmeny sú veľmi užitočnými.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať