Microsoft Teams

Ako v Microsoft Teams zvýšiť prioritu správ pre rýchlejšie reakcie?

Ak vo firme alebo pracovnom tíme používate komunikačnú platformu Microsoft Teams, tak by sa mali oboznámiť s možnosťami doručenia správ. Táto nenápadná ponuka, ktorá sa v konverzáciách skrýva pod symbolom výkričníka, totiž dokáže dosť pomôcť.

Za normálnych okolností sa všetky textové správy v Microsoft Teams posielajú ako štandardné, no pred odoslaním im môžete ručne zvýšiť prioritu. Po kliknutí na spomínaný výkričník sa zobrazí ponuka s možnosťami “Štandardná”, “Dôležitá” a “Súrna”.

Najzaujímavejšou možnosťou je práve tá posledná – “Súrna”. Táto možnosť vie byť veľkým pomocníkom vtedy, ak nejakú informáciu potrebujete urgovať. Alebo ak máte kolegu, ktorý zvykne pravidelne ignorovať prijaté správy a reaguje s príliš veľkým oneskorením.

Keď mu správu pošlete s príznakom “Súrna”, tak tá sa mu bude pripomínať v pravidelných 2-minútových intervaloch počas 20 minútového okna. To znamená, že na správu bude upozornený tak desaťkrát. Pravdepodobnosť, že na túto skutočnosť zareaguje je preto dramaticky väčšia než v prípade správy posielanej ako štandard.

Samozrejme, že urgentné správy v Microsoft Teams nie sú žiadnym čarovným nástrojom, no stále, oplatí sa ich vyskúšať ak potrebujete trochu urýchliť obvyklé komunikačné toky. Veď nejde o nič komplikované. Stačí spraviť pár kliknutí myšou a je to.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať