Microsoft Teams

Ako v Microsoft Teams zvýšiť prioritu správ pre rýchlejšie reakcie?

Ak vo firme alebo pracovnom tíme používate komunikačnú platformu Microsoft Teams, tak by sa mali oboznámiť s možnosťami doručenia správ. Táto nenápadná ponuka, ktorá sa v konverzáciách skrýva pod symbolom výkričníka, totiž dokáže dosť pomôcť.

Za normálnych okolností sa všetky textové správy v Microsoft Teams posielajú ako štandardné, no pred odoslaním im môžete ručne zvýšiť prioritu. Po kliknutí na spomínaný výkričník sa zobrazí ponuka s možnosťami “Štandardná”, “Dôležitá” a “Súrna”.

Najzaujímavejšou možnosťou je práve tá posledná – “Súrna”. Táto možnosť vie byť veľkým pomocníkom vtedy, ak nejakú informáciu potrebujete urgovať. Alebo ak máte kolegu, ktorý zvykne pravidelne ignorovať prijaté správy a reaguje s príliš veľkým oneskorením.

Keď mu správu pošlete s príznakom “Súrna”, tak tá sa mu bude pripomínať v pravidelných 2-minútových intervaloch počas 20 minútového okna. To znamená, že na správu bude upozornený tak desaťkrát. Pravdepodobnosť, že na túto skutočnosť zareaguje je preto dramaticky väčšia než v prípade správy posielanej ako štandard.

Samozrejme, že urgentné správy v Microsoft Teams nie sú žiadnym čarovným nástrojom, no stále, oplatí sa ich vyskúšať ak potrebujete trochu urýchliť obvyklé komunikačné toky. Veď nejde o nič komplikované. Stačí spraviť pár kliknutí myšou a je to.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mohlo by zaujať
ako vrátiť starý dizajn Gmailu

Ako vrátiť starý dizajn Gmailu?

Nepotrebujete na to žiaden doplnok do webového prehliadača. Stačí zamieriť do nastavení schránky. Ako teda ako vrátiť starý dizajn Gmailu?