Tabuľky Google: Ako stiahnuť graf, ktorý som vytvoril?

Vytváranie grafov a práca s nimi v online prostredí Google Tabuľky je pomerne jednoduchá. Z času na čas sa ale môžete dostať do pozície, kedy graf potrebujete uložiť do počítača pre ďalšie použitie mimo tabuľky. Najčastejšie chcete vytvorený graf uložiť ako obrázok.

Čo vtedy spraví väčšina ľudí? Vytvorí si snímku obrazovky a graf z nej vystrihne. Aj toto je jedno z možných riešení. Nie je úplne najelegantnejšie, no ak neviete, že Tabuľky Google ponúkajú priame sťahovanie grafov, tak inštinktívne stiahnete po tom, čo po znáte – kláves Print Screen a Skicár.

Omnoho lepšou možnosťou je práve priame sťahovanie grafov. Tabuľky Google vám dokonca dajú na výber medzi klasickým a vektorovým obrázkom, ako aj PDF súborom. Celé je to pritom otázkou niekoľkých kliknutí a je úplne jedno o aký typ grafu ide.

  • V rozhraní Tabuľky Google si otvorte požadovaný súbor.
  • Kliknite v ňom na vytvorený graf.
  • V pravom hornom rohu rozhrania grafu kliknite na symbol troch bodiek.
  • V ponuke prejdite na možnosť “Stiahnuť”.
  • Vyberte si formát, ktorý vám vyhovuje najviac. Klasický obrázok (.png), vektorový obrázok (.svg) alebo PDF (.pdf).
  • Graf sa v zvolenom formáte stiahne do počítača.
  • Hotovo.

Najbližšie, keď budete potrebovať stiahnuť graf prezeraný v rozhraní Tabuľky Google, tak už zabudnite na vytváranie screenshotu. Namiesto toho využite priamo zabudovanú možnosť pre priame stiahnutie. Je to omnoho jednoduchšie, rýchlejšie a graf navyše budete mať v jeho plnej podobe.

Naschvál spomínam, že týmto spôsobom je možné uložiť graf “prezeraný”, nie vyslovene vytvorený, v Tabuľkách Google. To len kvôli tomu, aby bolo jasné, že si tu môžete otvoriť prakticky ľubovoľnú tabuľku, pokojne aj zo svojho počítača, a takto jednoducho sa dostať k obrázku grafu pre ďalšie použitie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať