Najlepšie externé disky pre rok 2021

Externé pevné disky sú skvelým, no často prehliadaným príslušenstvom k notebookov, počítačom, ale aj k herným konzolám. Kúpa a používanie externého disku je veľmi nenáročným a efektívnym spôsobom ako pre svoje dáta či hry získať dodatočný úložný priestor.

Okrem toho, že vďaka kapacite priemerného externého disku môžeme vytvárať kompletné zálohy svojho počítača, rovnako dobre poslúži aj na skladovanie hier, multimediálneho obsahu alebo proste na prenášanie väčšie objemu dát. 

Používanie je pritom extrémne jednoduché a disk ako taký nezaberá ani veľa miesta. Dokonca sa na trhu dajú nájsť aj modely so zvýšenou odolnosťou pre tých, ktorí ich potrebujú nosiť so sebou a dáta chcú mať za každých okolností v bezpeční.

Ponuka externých pevných diskov je dnes rôznorodá, no ako to už býva, aj v tomto prípade existuje niekoľko modelov, ktoré sa v tejto záplave dostávajú do popredia.

Western Digital My Passport – pre bežného používateľa

Síce nie je taký rýchly ako externé SSD disky, no pre väčšinu bežných používateľov prináša stabilný a dostatočný výkon za príjemnú cenu. Nechýba mu podpora 256-bitového šifrovania , 3-ročná záruka a kompaktné telo. 

Western Digital My Passport je dostupný vo viacerých kapacitách, od klasického 1 TB až po mohutných 5 TB. Prenosová rýchlosť by sa mala pohybovať okolo 13O MB/s, čo pre bežné účely viac než postačuje. 

Samsung T7 Touch – skvelé externé SSD

Samsung T7 Touch je skvelým externým diskom, ktorý je zaujímavý z viacerých dôvodov, no najviac zaujme zvýšenou bezpečnosťou. Disponuje totiž čítačkou odtlačkov prstov, s použitím ktorej dokážete povoliť prístup k inak zašifrovanému obsahu. 

Tento externý SSD disk je dostupný vo viacerých kapacitách od 500 GB až po 2 TB. Pri používaní moderného rozhrania USB-C by sa prenosová rýchlosť mala pohybovať až niekde okolo 1000 MB/s. Výrobca ponúka 3-ročnú záruku a celkovo ide o jeden z najlepších externých diskov vo svojej kategórii.

Čítačka odtlačkov môže byť pre niekoho už trochu zbytočné hrotenie. Ak niekto hľadá niečo cenovo prijateľnejšie, zaujímavý je aj model Samsung T5. Síce má o čosi menšie prenosové rýchlosti, no stále ide o rýchle SSD.

Western Digital My Book – vynikajúci pomer cena/kapacita

Pre väčšinu bežných používateľov to bude asi zbytočne veľká kapacita, no pre tých, ktorí potrebujú skladovať skutočne veľké objemy dát je skvelou voľbou Western Digital My Book.

Výhodou tohto modelu je obrovská kapacita za super cenu, nevýhodou sú rozmery a skutočnosť, že toto úložisko musí byť pripojené do elektriky. Ponúkaná kapacita začína na 3 TB a môže sa vyšvihnúť až na neuveriteľných 14 TB. 

To už sú hodnoty pre extrémnych hráčov, náročných konzumentov mediálneho obsahu alebo pre ľudí, ktorí vo veľkom zálohujú. Nejde o externý disk na prenášanie, ale o model, ktorý dlhodobo skladujete na jednom mieste.

Z technologického pohľadu ide o klasické pevné disky typu HDD, preto v ideálnom prípade počítať s prenosovou rýchlosťou okolo 200 MB/s. Podporované je 256-bitové šifrovanie a čo sa týka pripojenia, využiť je možné USB 2.0 alebo 3.0. 

ADATA SE800 – odolný, no dostupný

Adata SE800 predstavuje všetko, čo môžete chcieť od odolného, rýchleho a prenosného externého disku. S výborným pomerom medzi cenou a ponúkaným výkonom i kapacitou. Vodoodolnosť, certifikácia IP68, prenosové rýchlosti okolo 850 MB/s a odolné telo. To všetko tento kúsok ponúka.

Samsung Portable SSD X5 – pre profíkov

Samsung Portable SSD X5 je určený pre náročných používateľov, profesionálov a tvorcov multimediálneho obsahu, ktorí potrebujú bleskovú prenosovú rýchlosť. Tú s spolu s ďalšími kvalitami ponúka, no poriadne si za to zaplatíte a nejde ani o príliš kompaktný kúsok. 

Tento model však patrí medzi top externé SSD disky pre rozhranie Thunderbolt 3. Prenosové rýchlosti majú útočiť na hranicu 2,5 GB/s. Pre profesionál, ktorí chcú to naj ide o skutočne zaujímavý produkt. Bežný používateľ by sa rozhodne mal poobzerať po niečo inom.

https://www.windowsak.sk/5-najlepsich-externych-ssd-diskov-pre-xbox-one-2021/
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať