Najlepšie externé SSD disky pre rok 2021

Externé SSD disky dokážu byť veľkým pomocníkom. Predstavujú predĺženú ruku pevných diskov v našich zariadeniach a umožňujú nám pohodlným spôsobom prenášať aj veľké objemy dát.

Svoje poslanie dokonca zvládajú plniť veľmi efektívne. V porovnaní s klasickými externými diskami totiž ponúkajú omnoho vyššie prenosové rýchlosti. 

Pri SSD diskoch navyše do hry vstupuje aj fakt, že neobsahujú žiadne pohyblivé časti, čo sa prakticky podpisuje na ich väčšej odolnosti. 

Síce sú o čosi drahšie, no dnešné ceny už nie sú také drastické ako to bolo pred rokmi. SSD disky už viac nie sú žiadnym luxusom a náš digitálny život dokážu posunúť poriadne vpred. Dlhé čakanie na skopírovanie filmov či hier je pri nich minulosťou.

Samsung T5

Samsung T5 je skvelou voľbou bez ohľadu na to, či hľadáte externý disk pre študenta, hráča alebo do kancelárie. Pýši sa odolným telom, ktoré by malo bez problémov zvládnuť aj pády z výšky dvoch metrov, no pritom je strašne kompaktný. 

Dostupné sú verzie s rozličnými kapacitami od 500 GB až po 2 TB, takže na svoje si príde každý. Podporuje rozhranie USB 3.1 Gen 2, takže si poradí aj s klasikou ako USB 3.0 a 2.0. Súčasťou balenia sú pritom všetky potrebné káble. Prenosová rýchlosť má dosahovať až do 540 MB/s.

Samsung T7

Samsung T7 je vynikajúcim externým diskom. Ako je to zaužívané, dostupný je vo viacerých kapacitách od 500 GB až po 2 TB. Pri používaní moderného rozhrania USB-C by sa prenosová rýchlosť mala pohybovať až niekde okolo 1000 MB/s. Výrobca ponúka 3-ročnú záruku a celkovo ide o jeden z najlepších externých diskov vo svojej kategórii.

Zjednodušene povedané, ide o drahšieho a výkonnejšieho bračeka populárneho modelu Samsung T5. Teoretický rozdiel vo výkone je markantný a keď niekto potrebuje rýchle prenosy, tak sa ten doplatok oplatí. 

ADATA SD600Q

Pre tých, ktorí hľadajú externý SSD disk so zvýšenou odolnosťou za príjemnú cenu sa ako zaujímavá voľba javí model ADATA SD600Q. Navyše ide o kompaktný kúsok, ktorý sa bez problémov zmestí do vrecka. 

Prenosové rýchlosti majú dosahovať až 440 MB/s, čo síce môže byť priemerné, no na bežné používanie určite dostačujúce. Tomuto modelu by sa dalo vytknúť azda len to, že nie je vodotesný.

WD My Passport 512GB

Western Digital My Passport 512GB je zaujímavý už hneď na prvý pohľad. Áno, ide o niečo, čo by sa dalo označiť za dizajnovku, no tento externý SSD disk nie je len o vzhľade. Ponúka svižné prenosové rýchlosti okolo 540 MB/s, zvýšenú odolnosť voči pádom a nárazov, ako aj veľmi jednoduché používanie. 

Pre tých, ktorí zálohovanie dát berú seriózne je pripravený aj špecializovaný softvér a nechýba ani podpora pre šifrovanie uložených dát. Western Digital My Passport 512GB sa hodí rovnako dobre do kancelárie, ako aj na cesty.

ADATA SE800

Adata SE800 spĺňa všetko, čo požadujeme od odolného, rýchleho a prenosného externého disku. Navyše to robí s výborným pomerom medzi cenou a ponúkaným výkonom i kapacitou.

K tomu sa pridáva vodoodolnosť, certifikácia IP68, prenosové rýchlosti okolo 850 MB/s a odolné telo. Nie nadarmo sa v kategórii cena/výkon pohybuje na popredných priečkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať