Najlepšie myši pre konzoly Xbox One a Xbox Series | 2021

Konzoly rodín Xbox One a Xbox Series sa dnes tešia z podpory pre klávesnicu a myš. To znamená, že vybrané konzolové tituly môžeme ovládať aj starou dobrou kombináciou myši a klávesnice. Funguje to veľmi jednoducho.

Klávesnicu a myš stačí do konzoly pripojiť a spustiť niektorú z podporovaných hier. Ide o natívnu podporu, čo znamená, že to celé proste len tak funguje. Zoznam podporovaných hier sa navyše celkom príjemnou rýchlosťou rozrastá. Aktuálne môžeme myšou ovládať napríklad aj populárny Fortnite, Call of Duty či War Thunder.

Používanie myši na ovládanie Xbox hier prináša svoje výhody, najmä v hrách, ktoré vyžaduje väčšiu precíznosť. Typickým príkladom sú akčné hry, v ktorých pri strieľaní potrebujeme presne zamieriť na nepriateľov.

Pri výbere myši pre Xbox One alebo Xbox Series je dôležité zvážiť hlavne to, či chcete siahnuť po bezdrôtovej alebo káblovej konektivite. Vo väčšine prípadov budú hrať prím práve bezdrôtové myšky, ktoré ponúkajú omnoho väčšiu flexibilitu a pohodlie.

Na druhú stranu, aj klasické káblové pripojenie má svoje výhody. Typicky ide o nižšiu cenu, rýchlejšiu odozvu a vyššiu presnosť. V tomto prípade ide o vhodné riešenie pre tých, ktorí majú svoju konzolu Xbox umiestnenú na stole.

Logitech MK270

Ak hľadáte rozumný základ, tak sa ním môže stať práve súprava Logitech MK270. Za veľmi príjemnú sumu získate skvelú myš aj klávesnicu na začiatok svojich netradičných herných dobrodružstiev na konzolách Xbox. Pre tých, ktorí si chcú vyskúšať konzolových hier na klávesnici a myši ide výbornú voľbu.

Logitech M705

Hoci nejde o vyslovene hernú myš, model Logitech M705 nie je žiadnym leňochom. Ponúka dobrý komfort, stabilné bezdrôtové spojenie a vynikajúcu výdrž na batériu. Opäť ide o bombový model v oblasti pomeru cena/výkon.

Logitech G305

Dobrá voľba pre stredne náročných hráčov, ktorí si nepotrpia na výstrednosti ako je RGB podsvietenie. Bezdrôtové pripojenie, nenápadný, no funkčný dizajn, prepracovaný optický senzor HERO a výborná výdrž. To všetko Logitech G305 ponúka za celkom príjemnú cenu.

SteelSeries Rival 310

Podobne ako vyššie spomínaný Logitech G305, aj model SteelSeries Rival 310 predstavuje skvelú hernú myš, ktorá nevybieli peňaženku a poteší aj z dlhodobého hľadiska. Problémom je slabšia dostupnosť na našom trhu, no stále sa dá zohnať v niektorých známych obchodoch.

 

Razer DeathAdder

Skutočný velikán zbožňovaný hráčmi už dlhé roky. Kombinácia špičkovej kvality, ergonómie a výkonu za prijateľnú cenu. Razer DeathAdder V2 predstavuje druhú generáciu milovanej hernej myšky, ktorá v každom ohľade nadväzuje na odkaz svojho predchodcu. Navyše úplne prirodzene ponúka vylepšenia všade, kde to dáva zmysel.

Razer Viper Ultimate

Razer Viper Ultimate je model pre tých najnáročnejších hráčov. Ak hľadáte myšku len kvôli tomu, aby ste si občas zahrali na Xboxe, tak ide o zbytočne prehnaný výber. Táto bezdrôtová myška totiž v sebe skĺbila to najlepšie, čo Razer ponúka v hernom segmente.

Špičkový výkon, skvelá ergonómia, rozumná výdrž batérie a celkovo všetko, čo len hráč môže potrebovať. Táto skutočnosť sa odráža na predajnej cene. Preto je vhodné nad modelom Razer Viper Ultimate rozmýšľať len v prípade, že myšku budete aktívne využívať, napríklad s počítačom.

Ďalšie myšky pre Xbox

Tak ako v prípade klávesníc, aj pri myškách platí, že väčšina moderných modelov bude s konzolami rodín Xbox One a Xbox Series fungovať bez najmenších problémov. Siahnuť preto môžete aj po inom preferovanom modely. Treba si dávať pozor len na niektoré základy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať