Najlepšie nabíjačky a dokovacie stanice pre Xbox One gamepad | 2021

Herné ovládače pre konzoly Xbox ešte stále ako napájací zdroj používajú štandardné tužkové batérie typu AA. Má to svoje plusy aj mínusy.

V domácnosti ich bežne používame v rôznych spotrebičoch, napríklad aj v diaľkovom ovládaní, takže sme s nimi dobre oboznámení. Aktívni konzoloví hráči však zvyknú zápasiť s problémom.

Batérie vo svojom Xbox gamepade musia pomerne často meniť. To je trochu otravné, pretože sa musíme vždy uistiť, že doma máme dostupnú rezervu. No a časom to dokonca môže takpovediac ísť do peňaží.

Balenie AA batérií síce nie je najdrahšou položkou, no kvôli opakovaným nákupom sa celková suma postupne dokáže poriadne navýšiť.

Nabíjačka na AA batérie

Možným východiskom z tejto situácie sú nabíjateľné batérie AA. Za cenu okolo 30-40€ sa dajú zohnať sety batérií aj s nabíjačkou. Postupom času potom môžete prikúpiť ďalšie nabíjateľné batérie a použiť ich aj pre ďalšie spotrebiče. Niektoré nabíjačky dokonca dokážu nabíjať AA alebo AAA batérie, čo ešte je ešte praktickejšie.

Z dlhodobého hľadiska vám toto riešenie dokáže ušetriť pekných pár €. Navyše je to veľmi pohodlné, pretože sa už viac nemusíte kupovať jednorázové batérie. Už sa vám viac nestane to, že na kúpu zabudnete a potom vám budú batérie chýbať.

Keď im dôjde šťava, tak ich vymeníte za nabité kusy a okamžite ich viete šupnúť do nabíjačky, aby neskôr boli pripravené. Kvalitný riešením je produkt od známej spoločnosti Panasonic. Ide o nabíjačku na AA/AAA batérie, pričom priamo v balení máte 4x AA batériu s kapacitou 2500 mAh.

Nabíjateľný akumulátor pre Xbox gamepad

Okrem toho sa dá zakúpiť aj akumulátor určený priamo pre gamepady Xbox One. Vyzerá ako prerastená baterka zo smartfónu a do herného ovládača sa vkladá veľmi jednoducho.

Dostupných je viacero takýchto riešení, no v prípade záujmu bude asi najlepšie siahnuť po oficiálnom riešení – Microsoft Xbox One Play & Charge Kit. Jeho cena sa pohybuje okolo 25€ a vyznačuje sa veľmi dobrou výdržou.

V praxi ide o sadu akumulátora a microUSB-USB kábla. Jednou z veľkých výhod tohto riešenia je to, že akumulátor môžete nabíjať priamo cez gamepad, a to dokonca aj počas hrania. Slúži na to práve spomínaný kábel. Celkovo je to jednoduchý a efektívny spôsob ako nahradiť klasické batérie.

Dokovacie stanice

Za zmienku určite stoja aj nabíjacie stanice Snakebyte Twin:Charge X alebo Trust GXT 247 Duo. Tie sa oplatia v prípade, že so svojou konzolou používate viacero gamepadov. Táto vybraná dvojica napríklad podporuje nabíjanie dvoch herných ovládačov naraz. V balení je preto aj dvojica nabíjateľných batérií.

 

Oplatia sa nabíjateľné batérie pre Xbox gamepady?

Ako je asi celkom jasné, osobne som zástancom myšlienky, že nabíjateľné batérie pre Xbox gamepady sú dobrou investíciou. Nech už siahnete po ktoromkoľvek riešení, všetky vám v princípe z dlhodobého hľadiska dokážu ušetriť pár €. Súčasne prinášajú aj trošku pohodlia, pretože batérie sú vždy na dosah a človek nemusí utekať do obchodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať