O2 Extra výhody končia. Prichádzajú O2 Prekvapenia. Ako to funguje?

  • Operátor O2 po rokoch náhle zmenil svoj vernostný program.
  • Pôvodné O2 Extra výhody nahrádza novinka O2 Prekvapenia.
  • O2 výhody zákazníkom bude distribuovať cez svoju aplikáciu.

Mobilný operátor O2 na Slovensku po desiatich rokoch náhle zmenil svoj program odmien pre zákazníkov. Ten bol doteraz známy pod názvom O2 Extra výhody a prinášal špeciálne akcie, zľavy a odmeny ako napríklad lacnejšie tankovanie, ale aj také veci ako bezplatné mobilné dáta navyše.

Ešte do roku 2020 O2 výhody klientom distribuovalo prostredníctvom špeciálnej aplikácie s názvom Extra výhody. Približne v polovici roka 2020 následne došlo k zmene a funkcionalita aplikácie Extra výhody bola začlenená priamo do aplikácie Moje O2. Namiesto dvoch aplikácií odvtedy operátor zákazníkom ponúka len jednu aplikáciu.

S rokom 2023 ale prichádza ďalšia veľká zmena na poli odmien pre zákazníkov. Staré Extra výhody, tak ako sme ich mohli poznať, končia a od 3. mája 2023 ich nahrádza program O2 Prekvapenia. Základný princíp sa ale nemení – stále ide o poskytovanie rôznych výhod, zliav a benefitov. Akurát to funguje trochu hravejšou formou.

Prepracované O2 výhody budú dostupné pre všetkých zákazníkov operátora bez ohľadu na to, aký má paušál. Ja som napríklad prekvapenie od O2 dostal pre číslo, kde používam službu O2 Fér s platbou na faktúru, ako aj pre číslo, kde je využívaný Základný O2 paušál.

Zjednodušene to funguje tak, že sa vám v mobilnej aplikácii O2 počas vybraných dní (utorok, streda alebo štvrtok) zobrazí virtuálny stierací los. Vy ho zotriete a získate nejakú tú odmenu. Práve v tomto je tá “hravá forma”, ktorú som spomínal.

Skvelou správou je to, že O2 výhody bude poskytovať každý týždeň. To znamená, že do každoročne získame minimálne 52 odmien. K pravidelným týždenným odmenám sa ešte majú pridať ďalšie špeciálne – v deň vašich narodením, menín a na výročie dňa, kedy ste uzatvorili zmluvu s O2. Tieto odmeny dokonca majú byť “niečo extra”.

Čo sa týka žrebov, je tu zavedená určitá pravidelnosť. Stierací žreb sa vám má zobrazovať vždy v ten istý deň. Ak sa začne zobrazovať v utorok, tak potom si ho v aplikácii O2 nájdete vždy v utorok. Ak sa prvýkrát zobrazí v stredu, tak sa bude zobrazovať vždy v stredy.

Na zotretie žrebu máme mať dva dni od jeho zobrazenia a na samotné vyzdvihnutie odmeny (využitie zľavového kódu) potom máme týždeň. Odmeny sa ukladajú v sekcii “Kupóny – Prekvapenia”. Na uloženie odmeny slúži tlačidlo – Uložiť prekvapenie.

Tou horšou správou je, že odmeny nebudú vždy relevantné. O2 v zmysle názvu svojho nového odmeňovacieho programu “O2 Prekvapenia” drží jazyk za zubami a neprezrádza, čo presne môžeme očakávať. Jednoducho ide o prekvapenie.

Ako ale píšem, často pôjde o rôzne zľavové kupóny, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou nevyužijete. Ani náhodou to nebude o tom, že každý týždeň dostaneme voľné dáta, bezplatné volania alebo niečo podobné priamo z ponuky operátora – ak takéto veci vôbec budú ponúkané…

Ako jedna z odmien bola v rámci O2 Prekvapení distribuovaná zľava na tankovanie na čerpačkách Shell, dostal som aj 15 % zľavu na cvičebný program Fitshaker alebo 15 % zľavu na detské cyklistické okuliare a prilby značky uvex. Pri týchto zľavových kódoch sa zobrazujú presné informácie ako ich môžete využiť.

Ani jedna z tých O2 výhod nebola niečím, z čoho by som bol nadšený alebo to vôbec využil. Zatiaľ na mňa tieto nové O2 výhody pôsobia skôr ako staré dobré plnenie partnerských dohôd a nie relevantné odmieňanie zákazníkov mobilného operátora. Aktuálne som však len na začiatku, takže možno budem časom príjemne prekvapený.

O2 totiž spomínalo, že v rámci prekvapení sa majú objaviť aj mobilné dáta či zľavy na zariadenia a príslušenstvo. Takže by skutočne malo platiť, že O2 Prekvapenia prinesú aj niečo z repertoára operátora:

Pripravené sú výnimočné partnerské zľavy, neobmedzené dáta na deň a zľavy na vybrané zariadenia a príslušenstvo z O2 e-shopu. Výročia našich zákazníkov si budeme pripomínať spolu s nimi a to špeciálnym prekvapením, ktoré nájdu tiež v O2 aplikácii.

Doplnené: Po týždni už môžem potvrdiť, že medzi O2 Prekvapenia patria aj zľavy na nákup zariadení z ponuky O2. Konkrétne som si zotrel kupón na 5 € zľavu na Bielu bezdrôtovú 15 W nabíjačku. Ďalej som dostal aj kupón na zľavu 2 centy pri tankovaní paliva Shell FuelSave.

Samotný operátor navyše k 17.7.2023 oznámil, že vo vernostnom programe O2 Prekvapenia zákazníci nájdu aj ponuku polovičnej zľavy na druhý lístok do kina v sieti kín CINEMAX.

Na to, aby ste si mohli užívať O2 výhody vo forme O2 Prekvapení potrebujete oficiálnu mobilnú aplikáciu operátora. Bez toho to proste nepôjde. Nemusíte však nič nastavovať ani sa nikde registrovať. Stiahnete aplikáciu a v dni odmien (utorok, streda, štvrtok) ju otvoríte, aby ste si overili, čo ste dostali. Nový koncept, ktorý nahrádza Extra výhody vyzerá zaujímavo, tak verím, že nám prinesie pekné odmeny.

Mimochodom, na to, že vás v aplikácii O2 čaká nový kupón na zotretie vás dokonca upozorní aj SMS správa od Zákazníckej linky operátora. Takže vám nič neujde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
hybridný slot

Čo je to hybridný slot?

Hlavne pri smartfónoch sa často môžeme stretnúť s informáciou, že tu nájdeme hybridný slot. Čo to ale znamená v praxi?