Poco, Redmi či Xiaomi: Ako vypnúť upozornenia od aplikácií?

 • Pri cenovo dostupných smartfónoch je tu tendencia zobrazovať viac reklám.
 • Typicky ide o zabudované aplikácie, ktoré aktívne zobrazujú notifikácie.
 • Príkladom je aplikácia Motívy na smartfónoch Xioami, Redmi či Poco.
 • Tá má tendenciu pravidelne lákať na vyskúšanie novej témy.
 • Je to otravné, takže si ukážeme ako vypnúť upozornenia od aplikácií v MIUI.

Smartfóny, ktoré lákajú na dobrý pomer medzi cenou a výbavou, zvyknú svoju nízku cenu tak trochu kompenzovať cez dodatočné obchodné aktivity. Tradične ide o zobrazovanie rôznych reklamných upozornení, prípadne priamo klasickej reklamy, a to aj pri tých najbežnejších činnostiach.

Príkladom môže byť značky Poco, ktorá dnes do istej miery funguje ako samostatná entita oddelená od materskej firmy Xiaomi, no napriek tomu aj v prípade jej smartfónov narazíme na úplne rovnaké praktiky.

Smartfón značky Poco aj smartfón značky Xiaomi jednoducho majú veľmi podobný prístup ku generovaniu dodatočných príjmov z reklamy. Všimol som si to hlavne na predinštalovanej aplikácii Hudba, ktorá je plná rôznych odporúčaní.

To by mi nevadilo a beriem to už ako bežnú súčasť, horšie je to, že ak má aplikácia prístup na internet, tak aj pri prehrávaní hudby z úložiska môjho smartfónu zobrazuje reklamu. Mám zapnuté mobilné dáta, počúvam hudbu a zrazu namiesto pesničky počúvam reklamné hlásenie… Keď ma to dožerie, tak si stiahnem nejakú lepšiu aplikáciu a nebude používať tú systémovú. O to ale teraz nejde…

Čo mi ale na nervy začalo liezť omnoho viac, a to až do takej miery, že som to začal riešiť, sú nekončiace upozornenia od aplikácie Motívy. Každú chvíľu lákajú na vyskúšanie nového motívu, na oslavu takej či onakej príležitosti. Už sa mi až zdalo, že aplikácia Motívy vytuší ten najhorší čas a práve vtedy sa ohlási s novou témou. To sprevádza notifikácia a samozrejme zvukový sprievod.

Nechcem žiadnu novú tému, nikdy som žiadnu nevyužil a nevidím dôvod, prečo by sa mi neustále mali zobrazovať upozornenia na ďalšiu pre mňa nezaujímavú novinku. Rozhodnutie teda bolo jasné – vypnúť zobrazovanie upozornení alebo reklám od aplikácie Motívy.

V prvom momente som upozornenia považoval za reklamy. Takže som otvoril aplikáciu Motívy a prešiel do jej nastavení. Skutočne sa tu nachádza ponuka “Zobrazovať reklamy”, no na moje počudovanie nebola aktívna…

To znamená, že všetky tie nekonečné upozornenia na novú tému majú byť organické a pre mňa relevantné? Ako je to možné, keď som aplikáciu doteraz nikdy nezapol a nikdy nevyužil žiaden motív??

V otravnej aplikácii Motívy som nepochodil, takže na rad prišlo plošné riešenie na úrovni systému. To znamená, že som potreboval nájsť odpoveď na jednoduchú otázku ako vypnúť upozornenia od aplikácií v MIUI?

Musím povedať, že to nebolo nič zložité a veľmi ma potešilo, že systém MIUI v novších verziách (ja som mal 12.5.4) pri prehľade upozornení od aplikácií využíva chronologické zobrazenie. To znamená, že aplikácie, ktoré upozornenia zobrazovali ako posledné boli hneď na vrchu zoznamu. A práve na samom vrchu som našiel aj svojho hlavného nepriateľa. Aplikáciu Motívy. Potom to bolo už len o kliknutí na jeden prepínač a odvtedy mám pokoj…

Ak vám váš smartfón Xiaomi, Poco či Redmi so systémom MIUI zobrazuje otravné upozornenia od niektorej z aplikácií, tak vrelo odporúčam prejsť do Nastavení, nájsť sekciu Upozornenia aplikácií a pekne tomu spraviť koniec. Mňa poriadne naštvali Motívy, ale poriadne otravný vie byť aj taký Mi Prehliadač.

Ako vypnúť upozornenia od aplikácií v MIUI?

Ak sa upozornenia nedajú vypnúť cez nastaveniach konkrétnej aplikácie, tak treba zvoliť ťažší kaliber. Hlavné nastavenia celého systému. Presne tam zamierime aj pri riešení otázky ako vypnúť upozornenia od aplikácií v MIUI. Našťastie je to celé veľmi jednoduché:

 • Otvoríme Nastavenia.
 • Cez vyhľadávanie v nastaveniach začneme hľadať “upozornenia”.
 • Z nájdených možností zvolíme sekciu “Upozornenia aplikácií”.
 • V nej môžeme vyhľadávať podľa názvu aplikácie alebo si môžeme zvoliť možnosť “Triediť podľa času prijatia”.
 • Pri tých aplikáciách, od ktorých nechceme dostávať upozornenia klikneme na prepínač, aby sa presunul do “sivej polohy” vypnuté.
 • Hotovo.

Ak svoje rozhodnutie po čase zmeníme, tak sa kedykoľvek vieme vrátiť do sekcie “Upozornenia aplikácií” a konkrétnym aplikáciám opäť povoliť zobrazovať upozornenia. Ak by ste sekciu “Upozornenia aplikácií” hľadali ručne, tak to by ste ju mali nájsť v sekcii “Upozornenia a Centrum ovládania”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako nastaviť MMS správy v 4ke?

Ak by ste napríklad hľadali návod pre nastavenie MMS v 4ke, tak zistíte, že je to akési komplikované. Má to svoj jasný dôvod.