Obrazovka uzamknutia vypnutie

Skryte citlivé informácie z Obrazovky uzamknutia vo Windows 10

Na Obrazovke uzamknutia, respektívne na prihlasovacej obrazovke, sa pri štandardnom systémovom nastavení Windows 10 zobrazujú aj informácie, ktoré môžeme označiť na citlivé.

Ide o názov používateľského účtu, ktorý pri používaní konta Microsoft môže obsahovať aj e-mailovú adresu.

Podobne sa tu zobrazujú aj upozornenia z aplikácií. Aj ich obsahom môžu niekedy byť informácie, ktoré by mali byť skryté pred očami verejnosti.

Preto by v niektorých prípadoch bolo na mieste zamedziť prítomnosti týchto detailov aj upozornení z aplikácií ako sú napríklad poštový klient či rôzne komunikačné aplikácie.

Ako vypnúť zobrazovanie upozornení na Obrazovke uzamknutia

K nastaveniam oznámení či notifikácií z aplikácií sa dostaneme veľmi jednoducho cez systémové nastavenia (Win + I). Zamieriť treba do sekcie “Systém – Oznámenia a akcie”.

Práve tu nájdeme možnosť pre úplne vypnutie oznámení na Obrazovke uzamknutia – “Zobrazovať oznámenia na obrazovke uzamknutia”. Túto možnosť stačí odznačiť, čím zabránime, aby sa na spomínanej obrazovke zobrazili akékoľvek upozornenia z aplikácií.

Prítomná je tu aj možnosť pre vypnutie pripomenutí, budíkov a prichádzajúcich hovorov. Ani o týchto informáciách nemusí vedieť každý, takže ich môžete skryť.

Takéto plošné vypnutie oznámení nemusí byť vždy správnou možnosťou. Preto môžu prísť vhod špecifické nastavenia pre konkrétne aplikácie. V zozname “Zobrazovanie oznámení od týchto odosielateľov” môžeme vypnúť zobrazovanie oznámení od konkrétnej aplikácie.

Ako skryť obsah upozornení na Obrazovke uzamknutia

Po kliknutí na názov konkrétnej aplikácie v prehľade “Zobrazovanie oznámení od týchto odosielateľov” vieme cez rozšírené nastavenia nastaviť oznámenia ako súkromné.

Vtedy sa síce na Obrazovke uzamknutia objaví nové upozornenie od aplikácie, no namiesto štandardného obsahu ako je napríklad text správy či e-mailu, sa zobrazí iba text “Súkromné”.

Ak by aj niekto videl, čo sa na vašej Obrazovke uzamknutia deje, citlivé informácie zostanú skryté pred jeho pohľadom.

Ako skryť e-mailovú adresu a podrobnosti o konte na Obrazovke uzamknutia

Podrobnosti o používateľskom účte je možné taktiež skryť cez systémové nastavenia. V tomto prípade však treba zamieriť do sekcie “Kontá”.

Tam je následne potrebné vybrať ponuku “Možnosti prihlásenia”. V spodnej časti tejto sekcie sa nachádza ponuka “Ochrana osobných údajov”. Práve tu je prítomná možnosť pre skrytie e-mailovej adresy a ďalších detailov na prihlasovacej obrazovke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať