Poznamkovy blok

Poznámkový blok sa do Microsoft Store nepresúva

Microsoft počas tohto týždňa, v príspevku o vydaní testovacej zostavy 19035 z aktualizácie “20H1”, len tak mimochodom spomenul celkom podstatnú vec. Aplikácia Notepad, teda pre nás Poznámkový blok, nakoniec nebude presunutá do obchodu Microsoft Store.

Vzhľadom na odovzu zo strany používateľov naďalej zostane pevnou súčasťou operačného systému Windows 10, s ktorým bude aktualizovaná. Žiadneho bližšieho vysvetlenia v súvislosti s náhlou zmenou sme sa prirodzene nedočkali.

Microsoft s nápadom o presunutí správy tejto aplikácie do svojho obchodu vyrukoval ešte v auguste tohto roka. Realizovaný mal byť s vydaním aktualizácie “20H1”, no už v začiatku nebolo celkom jasné, či to celé vlastne dáva zmysel.

Tvorcovia síce argumentovali tým, že viac ako tri desaťročia ide o populárny textový editor a vďaka presunu do svojho digitálneho obchodu ho bude možné vylepšovať a upravovať mimo vývojárskeho cyklu pre Windows 10, no používateľov to akosi nepresvedčilo.

Veď nejde o žiadnu progresívnu aplikáciu, ktorá by potrebovala byť aktualizovaná vo vysokej frekvencii a doteraz, no vlasne za posledné desaťročia, jej Microsoft príliš veľkú pozornosť ani nevenoval.

Zvýšený záujem prejavil až v ostatných dvoch rokoch, kedy aplikáciu značne modernizoval, no aj napriek tomu panuje všeobecný konsenzus, že ak ju bude aktualizovať v rámci dvoch veľkých systémových aktualizácií ročne, tak ako doteraz, tak to bude bohato stačiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať