Windows 10 vo verzii 2004 si už môžete stiahnuť aj ako ISO

Microsoft oficiálne vydal veľkú májovú aktualizáciu pre rok 2020, čo okrem iného znamená, že najnovšiu verziu Windows 10 s číselným označením 2004 je možné stiahnuť aj priamo vo formáte obrazu disku – ISO. Vďaka tomu používatelia pri čistej inštalácii, inovácií alebo pri riešení problémov môžu siahnuť rovno po najčerstvejšej verzii Windows 10.

Nech už je dôvod prečo potrebujete získať ISO s Windows 10 akýkoľvek, stiahnuť si ho môžete priamo zo serverov Microsoftu. Najjednoduchšou možnosťou ako to spraviť je použitie nástroja Media Creation Tool. Na oficiálnej webovej stránke kliknite na tlačidlo “Stiahnuť nástroj”, čím sa vždy dostanete k najnovšej aktuálne dostupnej verzii Windows 10.

Momentálne ide o Windows 10 Verzia 2004, na čo upozorňuje aj samotné označenie nástroja – “MediaCreationTool2004.exe”. Nástroj spusťte, počkajte kým plne nabehne, potvrďte podmienky používania a z ponuky vyberte možnosť “Vytvoriť inštalačné médium”.

Na výber potom dostanete možnosť pre vytvorenie inštalačného USB kľúča alebo stiahnutie ISO súboru. Ak teda chcete získať ISO, tak zvoľte túto možnosť a vyberte cieľovú adresu kam sa má súbor uložiť. Media Creation Tool spustí sťahovania, a tak už nezostáva nič iné, len počkať, kým sťahovanie prebehne.

V závislosti od rýchlosti vášho pripojenia to môže trvať desiatky minút – sťahuje sa približne 3/4 GB súbor. ISO si po dokončení sťahovania môžete odložiť, prípadne s ním podľa potreby ďalej pracovať.

Ak vám nevyhovuje použitie aplikácie Media Creation Tool, no ISO s Windows 10 verzie 2004 chcete získať z oficiálneho zdroja, využiť môžete malý trik. Pomocou neho sa dostanete k priamemu sťahovaniu ISO prostredníctvom svojho webového prehliadača.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať