Samsung s Microsoftom razia cestu pre lepšiu spoluprácu smartfónov a PC

Dnešok bol pre fanúšikov smartfónov, obzvlášť tých z produkcie Samsungu, skutočne zaujímavým dňom. Počas eventu Galaxy Unboxing 2020 bola predstavená nova generácia rodiny Galaxy Note s číslom 20. K tomu Samsung pridal špičkový tablet Galaxy Tab S7/S7+, smart hodinky aj slúchadlá.

Hoci na prvý pohľad tieto produkty nemajú so svetom operačného systému Windows nič, pravda je taká, že v technologickom svete je takmer všetko spolu nejakým spôsobom prepojené. Microsoft sa napríklad už dlhú dobu zameriava aj na softvérové produkty pre Android a so Samsungom aktívne spolupracuje aj v tejto oblasti.

Aj pripravovaný hybridný smartfón Surface Duo bude využívať Android, preto pre nás bude svet okolo tohto mobilného systému čoraz zaujímavejším. Poďme sa stručne pozrieť, čo sme sa vlastne dnes dozvedeli o prieniku týchto dvoch svetov.

Project xCloud

Na tabletoch a smartfónoch s Androidom si už od 15. septembra bude môcť vďaka cloudovému streamovaniu zahrať hry z konzol Xbox. Microsoft v Samsungu našiel silného marketingového partnera.

K novým smartfónom Samsung Galaxy Note 20 bude v rámci predobjednávok pribalený gamepad a kupón s 3-mesačným predplatným služby Xbox Game Pass Ultimate. V obchode Galaxy Store bude dostupná upravená verzia aplikácie Xbox Game Pass, ktorá bude umožňovať aj kupovanie dodatočného obsahu ako napríklad herné rozšírenia.

Vďaka tomu sa služba lepšie dostane do povedomia, rýchlejšie získa aktívnych používateľov, čo by v konečnom dôsledku malo podporiť jej celkový úspech a ďalšie rozširovanie. Spomínané smartfóny si zase získajú povesť “referenčného zariadenia”, na ktorom Project xCloud zaručene beží v plnej paráde. Vyzerá to na win-win situáciu.

Aplikácia Váš telefón

Úzka spolupráca dvojice gigantov prináša do aplikácie Váš telefón nové možnosti. Aktuálne ide o schopnosť pracovať s Android aplikáciami priamo z prostredia Windows 10.

Síce ide o akési zrkadlenie obsahu, no aj otvára dvere novým možnostiam. Funkcia pritom nebude exkluzivitou pre značku Samsung, fungovať má aj s ďalšími Android smartfónmi. Časom.

Kancelárske a pracovné aplikácie

Z ďalších noviniek budú naopak benefitovať len majitelia Samsungov. V tomto prípade ide o užšie prepojenie aplikácie Samsung Notes a funkcie Reminders z aplikácie Calendar prítomnej na smartfónoch Samsung s produktami služby Microsoft 365.

Poznámky zo Samsung Notes bude možné jednoduchým spôsobom preniesť do aplikácií OneNote a Outlook. Ďalej sa spomína aj prepojenie spomínaných pripomienok (Reminders) so aplikáciami Microsoft To-Do a Microsoft Teams.

Zatiaľ sa síce hovorí o prepojení Samsungov, no ľahko sa dá predstaviť, že postupom času sa podobných možností dočkajú aj ďalšie Android smartfóny. Veď Microsoft bude prirodzene chcieť vylepšiť pozíciu svojho sofvéru aj na platforme Android. Osobne si preto myslím, že Samsung bude v konečnom dôsledku raziť cestu aj pre ostatné značky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať