Slack: Ako vypnúť moderné emoji a vrátiť sa k textovým emotikonom?

Slack podobne ako Microsoft Teams patrí medzi populárne komunikačné nástroje vo firemnom prostredí. Ponúka príjemné prostredie, kopu užitočných funkcií, možnosti pre zdieľanie súborov a množstvo ďalších vecí.

Aj Slack je možné používať úplne bezplatne, takže pre menšie firmy či pracovné tímy ide o atraktívny nástroj pre rýchlu a efektívnu komunikáciu.

Tak ako ostatné komunikačné platformy a aplikácie, aj v Slacku sú zabudované moderné emoji, ktoré sa stali tradičným komunikačným prvkom 21. storočia. 

Od vysmiatych tvárí cez rôzne symboly až po jedlo či postavičky. Súbor emoji je dnes poriadne široký. Nie každému však vyhovuje ich modernizovaná grafická podoba. 

Časť používateľov by sa chcela vrátiť k pôvodnej, textovej podobe, kedy sa odoslanie “:)” automaticky nepremenilo na obrázok žltej usmiatej tváre. 

A čuduj sa svete, Slack tento návrat k textovým emotikonom umožňuje. Stačí zamieriť do nastavení a zvoliť správnu možnosť. 

  • V ľavom hornom roku aplikácie Slack klikneme na symbol troch čiarok pre prístup k menu.
  • Z ponuky vyberieme “File -> Preferences”. Prípadne môžeme použiť klávesovú skratku (Ctrl + ,) .
  • V rozhraní “Preferences” sa preklikneme na sekciu “Messages & media”.
  • Následne stačí v podsekcii “Emoji” odčiarknuť možnosť “Convert my typed emoticons to emoji…”. 
  • Prípadne môžeme začiarknuť možnosť “Display emoji as plain text” a máme hotovo.

Odteraz sa nám budú v komunikáciách na Slacku zobrazovať staré textové emotikony. Ak by nás to po čase omrzelo a chceli by sme sa vrátiť ku grafickým emoji, tak nastavenie vieme kedykoľvek upraviť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať