Surface Go 2 bude predávať aj Alza, spustila predobjednávky

Microsoft len pred pár dňami predstavil nové jarné prírastky do rodiny Surface, no už teraz sa ukazuje, že minimálne časť z nich bude prakticky bezproblémovo dostupná aj na našom trhu.

Treba povedať, že dnes je situácia priaznivá a kúpa zariadení Surface na Slovensku už nepredstavuje problém ako niekedy. E-shopy sa jednoducho pochlapili a v ponuke veľkých hráčov sa pravidelne objaví nejaký ten produkt rodiny Surface.

Netreba ani chodiť veľmi ďaleko a narazíme aj na možnosť priamo si objednať Microsoft Surface Studio 2. Alza dokonca spustila predobjednávky na Surface Go 2, takže kto chce, môže už objednávať. Ceny sú v porovnaní s tými oficiálnymi americkými, tak ako zvyk a podmienky kážu, vyššie. O dosť vyššie.

Tam, kde Microsoft hlásil 399 dolárov, uvádza 479€. V americkom Microsoft Store svieti 729 dolárov, v Alze je to 839€. Bohužiaľ, taká je realita. Navyše treba počítať s tým, že Surface Go 2 je predávaný ako tablet, teda bez klávesnice či ďalšieho príslušenstva.

Pre plnohodnotné používanie je minimálne klávesnica nutnosťou, takže treba pripočítať ďalších cca 117€ za Type Cover. Prípadne, je tu možnosť hľadať alternatívne klávesnice pre tento model, no priamo na Slovensku s tým asi bude dosť problém…

Ak ku svojmu novému Surface Go 2 chcete aj stylus od Microsoftu, tak si treba pripraviť ďalších 91€. Pre istotu pripomeniem, že príslušenstvo z pôvodného modelu Surface Go je kompatibilné aj s novou generáciou, nakoľko rozmery sa medzigeneračne vôbec nezmenili. Microsoft to tak jednoducho zamýšľal.

Ak si však niekto bude chcieť kúpiť svoj úplne prvý Surface a siahnuť by chcel po tejto novinke, pretože ju Microsoft prezentuje ako “cenovo dostupnú”, v skutočnosti môže veľmi tvrdo naraziť. Otázkou zostáva, či na našom trhu ešte dôjde k nejakým zmenám v cenách alebo nie.

Ak sa tak nestane, tak nováčik môže mať dosť problémy. Pre porovnanie, Surface Pro 7 i5-1035G4, 8GB, 128GB SSD platinum + EN/US klávesnica má Alza v ponuke za 1039€. Predávať by sa teda mohli skôr slabšie konfigurácie Surface Go 2, kde tá cena vyzerá lepšie.

  • Microsoft Surface Go 2 – Intel Pentium Gold 4425Y, 4 GB, 64 GB eMMC – 479€
  • Microsoft Surface Go 2 – Intel Pentium Gold 4425Y, 8 GB, 128 GB SSD – 639€
  • Microsoft Surface Go 2 LTE – Intel Core M m3-8100Y, 8 GB, 128 GB SSD – 839€
  • Stylus + 91€
  • Klávesnica +117€
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať