Microsoft z webu odstránil zmienky o Surface Neo, projekt bol pozastavený

Pôvodný plán bol jasný. Rodina Surface sa už tieto Vianoce mala rozrásť o dvojicu zaujímavých zariadení s duálnou/skladacou obrazovkou – Surface Duo a Surface Neo.

Dvojica netradičných produktov bola oficiálne predstavená bok po boku. Potom sa začali diať zmeny a celé to dopadlo tak, že Surface Duo s Androidom je v predaji od septembra, no a Surface Neo, kde mal byť použitý Windows 10X, je akosi vytláčaný do úzadia.

Oficiálne vyjadrenie z mája 2020 uvádza, že Windows 10X je aktuálne zameraný na klasické zariadenia s jednou obrazovkou. Práve na produktoch tradičného formátu má tento systém zažiť svoju premiéru niekedy v roku 2021.

Zariadenia s dvojicou obrazoviek majú nasledovať neskôr. Keď na to bude správny čas.

Toto vyjadrenie z môjho pohľadu hovorí o tom, že uvedenie Surface Neo na trh je jednoducho o čosi posunuté, no zjavne som sa zmýlil.

Najnovšie vyjadrenie hovorcu spoločnosti Microsoft totiž hovorí o tom, že “vývoj Surface Neo bol pozastavený”, o čom sme vraj mali byť informovaní v pôvodnom vyjadrení.

To je ale podľa mňa dramatický rozdiel v rétorike a vyzerá to tak, že zariadenie bolo odložené na neurčito.

V kontexte krokov, ktoré v ostatných dňoch Microsoft vykonal, to taktiež nevyzerá príliš ružovo. Z oficiálneho webu začali miznúť zmienky o tomto zariadení. Zmizla oficiálna stránka so všeobecným popisom a dokonca bolo skryté aj prezentačné video na YouTube.

V mojich očiach to proste vyzerá tak, že sám Microsoft nie je rozhodnutý, či Surface Neo vôbec na trh uvedie. Medzi formálnym pozastavením projektu a jeho posunutím je proste rozdiel.

Jasné vyjadrenie ako to vlastne vyzerá s budúcnosťou tohto produktu momentálne chýba.

Surface Neo ako úplne nový produkt

Na druhú stranu, Panos Panay ešte začiatkom septembra v rozhovore pre TheVerge povedal, že “Neo je odložené a Microsoft pevne verí v koncept zariadení s duálnou obrazovkou”.

Prečo teda náhle “upratovanie” na webe a informácia o pozastavení vývoja?

Možno je to celé o tom, že Panay so svojim tímom chce pripraviť úplne novú verziu Surface Neo. Verziu, ktorá sa nebude podobať na model, ktorý bol pôvodne prezentovaný.

Reálne požiadavky trhu si oťukajú cez Surface Duo a získaný čas spolu s poznatkami využijú na vytvorenie niečo, čo bude omnoho lákavejšie.

Rád by som veril, že skutočne pôjde o tento scenár. Mesiac je dlhá doba…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať