Ako si môžem kúpiť Microsoft Surface na Slovensku?

Aktualizované – Microsoft koncom júna 2020 oznámil zrušenie svojich kamenných predajní Microsoft Store, článok bol podľa toho upravený. V októbri 2020 bolo ohlásené oficiálne rozšírenie distribúcie aj na Slovensko.

Ešte pred pár rokmi s tým bol dosť veľký problém, no odvtedy sa situácia zmenila k lepšiemu. Zariadenia Microsoft Surface na Slovensku zoženieme už celkom ľahko. V niektorých prípadoch si musíme počkať, kým sa sem reálne dostanú, inokedy je to rýchly proces. No pri niektorých produktoch treba využiť neštandardné postupy. Poďme si v skratke popísať dostupné možnosti.

Ak chcete zakúpiť nový, nepoužívaný kúsok, tak možnosti sú prakticky dve:

  • čakať, ktorý e-shop produkty zaradí do svojej ponuky – v našich končinách asi najlepšie pochodíte s Alzou, no nejaké tie zariadenia Microsoft Surface predáva aj Mall, Hej či Datart
  • využiť možnosť sprostredkovaného nákupu cez slovenské zastúpenie Microsoft. Treba kontaktovať zákaznícky servis, povedať o čo ide, o aké zariadenie máte záujem, a v ktorej európskej pobočke Microsoft Store ho majú. Operátor zákazníckej podpory s vami prejde celý proces objednávky, počas ktorého je potrebné vykonať aj platbu. Tá sa tuším robí priamo cez konto Microsoft – ak si dobre pamätám, je to už nejaký ten rok.

Najpraktickejšie je siahnuť po nákupe v e-shope. Hlavne ak ide o známejšie predajné siete na Slovensku s dobrou povesťou. Kedže ide o predaj v rámci tej istej krajiny, tak celý proces je rýchly a bezproblémový. Siahnuť môžete prakticky po ktoromkoľvek z vyššie spomínaných e-shopoch, no Alzu dávam ako príklad kvôli tomu, že ako medzi prvými naskladňuje novo predstavené modely. Len pár dní po predstavení Surface Go 2 už prijíma predobjednávky.

Sprostredkovaný predaj cez Microsoft je lákavý zase tým, že si spravidla viete vybrať zo širšej ponuky rôznych produktov a konfigurácií, niekedy dokonca aj za lepšiu cenu. Dúfam, že je to tak stále, no hradila sa tá cena, ktorá bola aktuálne platná v Microsoft Store krajiny z ktorej si človek chcel objednať. Ak napríklad nemecká pobočka mala akciu, tak tá platila aj na spostredkovanú objednávku. Dodanie trvalo okolo 7 dní, balíček doviezol kuriér.

Samozrejme, že je tu ešte aj možnosť siahnuť po používaných produktoch Microsoft Surface, takpovediac z druhej ruky. Vtedy treba sledovať ponuku bazárov, no napríklad aj spomínaná Alza má vo svojej ponuke rozbalené, používané alebo vrátené produkty.

V bazároch sa cena väčšinou pohybuje omnoho nižšie, než je to v prípade používaného tovaru z Alzy, no aj táto možnosť má svoje plus – viete od koho kupujete, a v prípade problémov môžete rýchlo reklamovať. Pri nákupe cez bazár si naopak musíte dávať oveľa väčší pozor, ideálne preberať osobne a po poriadnom skontrolovaní.

Alza predáva aj krátko používané či zánovné produkty

Nákup v zahraničí

Pre tých, ktorí sa nevedia dočkať, prípadne často cestujú je tu aj možnosť vycestovať do zahraničia a produkty Microsoft Surface zakúpiť v partnerskom obchode, respektíve väčšom obchode s elektronikou.

Hoci ide o najmenej praktickú možnosť, máme kopu známych, ktorí pravidelne cestujú, a aj naše pracovné povinnosti nás občas zavejú do rôznych končín sveta. Stále, je to najzdĺhavejší proces z dostupných možností ako sa dostať k produktom Surface.

Často totiž nevieme kedy najbližšie sa takáto možnosť naskytne, takže využiť nejaké akciové ceny je prakticky nemožné. A ešte si treba aj naplánovať návštevu vhodného obchodu a tam absolvovať celý nákup. Uvádzam len pre úplnosť, pretože hlavnou myšlienkou bol nákup priamo zo Slovenska…

Doplnené 1.10.2020 – Microsoft spúšťa oficiálnu distribúciu pre Slovensko

Microsoft dnes oznámil, že oficiálnu distribúciu produktov Surface rozširuje do ďalších európskych krajín, vrátane Slovenska. To by v praxi malo znamenať, že ponuka zariadení bude omnoho väčšia, dodacie lehoty kratšie a nákup celkovo jednoduchší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať